Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

    Здравейте,

    Чета от сума време тук и мам усещането, че няма човек с виско-муфа който да няма проблеми или поне съмнения за такива...

    Защо е необходимо да се държи такъв елемент който по принцип на нов автомобил ОК работи си но след време ремонта му струва колкото един климатик.

    Сума хора се оплакват - загрява, прегрява, не сработва, харчи много ако е постоянно зацепена и т.н. и пак си купуват чисто нова такава и пак в омагьосания кръг, защо - чиста проба мазохизъм или доверие в гениалните конструктори.

    Не съм инженер ама съм реалист и според мен една технология на толкова години или се подобрява за да изчисти проблемите си или се сменя с нови идеи по-добри по-надежни и не на последно място по-евтини решения...

    Аз мисля да си разкарам муфата, да си сложа 2 сериозни ел -вентилатора стартиращи на степени според температурата и ако намеря електрическа водна помпа през байпас за принудително циркулиране на охл. течност когато карам на ниски обороти и в задръствания.

    Моля споделете конструктивни За, Против, Идеи, Предложение!

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

    Целия проблем идва от факта че повечето хора си мислят че вискомуфата трябва да си стои там и да си работи до безкрай. А тя е детайл който има определен живот и трябва да се смяня регулярно както сменяте маслото (на различен интервал разбира се). По мои сметки на ~60 000км виско муфата задължително се сменя без значение какво си мислите за нейното състояние. Поне аз така правя и затова никога не сменям глави

    Имайте в предвид че този живот от ~60 000km е за фабрична муфа и нормална експлоатация. За по сериозно натоварване и при използване на неоригинален детайл интервала пада до ~20 000км.

    Виско муфата засега е най-технологичното решение с най-малко проблеми (ако се сменя редовно). Като всичко друго ел. вентилаторите също си имат своите недостатъци и предимства разбира се... Най-доброто решение би била ел. муфа но тя пък технологично е сложен детайл и на практика всички се отказаха от нея. Забелязал съм че на супер "хеви дюти" машините вентилатора се зацепва директно...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

      Благодаря Венци, мисля се съгласявам напълно с теб - виското си е ОК , моите съображения идват именно от страничните ефекти - цена на нова муфа, честата и смяна и т.н.

      А за надежността +1000, всички големи машини които "страдат" при нечовешки условия мисля са с перка директно зацепена, тук е момента Стефан да ме подкрепи защото ще цитирам имена като КАМАЗ, КРАЗ УРАЛ и други )) и някои от близкото минало пословично известни с лесното си загряване по БГ проходите особено, помните ли Жигулите а Трабанта

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

        За да допълня списъка на машини с директно зацепена перка ще добавя:

        УАЗ - само по-старите (военни изпълнения)
        Тойота - само т.н. "super heavy duty" машини...

        Тук трябва да спомена че няма виско муфа която да осигурява до 100% пренасяне на въртящия момент... Всички се колебаят в границите от ~30-40% до към 80-85%...

        За цената не съм много съгласен. Неоригинална виско муфа за японски автомобил (Нисан) е от порядъка на ~200лв оригинална е ~600-700лв... Това разхвърляно на тези 60 000км въобще не е съпоставимо с щетите които може да нанесе...

        За най-маниаците може би е добро решение лятото да карат с преходник (елиминирайки виско-муфата) а зимата със...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

          Виското е най-доброто решение за натоварени машини, защото осигурява постоянен въздушен поток, който плавно се регулира в завимост от температурата. Когато е много натоварен двиг. виското зацепва 100 %. Според мен е по добро от ел. вентилатори. За поддръжката имаш ангажимент само да го подменяш редовно на определените км. както каза Внци, и да си промиваш питите на радиаторите. Аз никога не съм имал проблеми защото редовно си поддържам охадителната система.
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

            Не е така приятелю. Няма виско муфа която да може да зацепва на 100%... По-горе съм цитирал процентите в които работят всички възможни виско муфи.

            За най-добро охлаждане принудителното зацепване няма алтернатива. Неговия голям недостатък е преохлаждането през зимата. А за нашия климатичен пояс това е важно. Другия голям проблем на директното зацепване е големия разход на енергия ... за двигатели от порядъка на 4л и нагоре вентилатора консумира >10кс...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

              А основния проблем на ел. вентилаторите е че за да направят такъв въздушен поток който да се сравнява с изправна виско муфа например изискват и еквивалентните мощности... което за 12V е наистина трудна работа...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                Колеги,чета за виското и си правя една равносметка-то така изиза,че за муфа от 600лв при експлоатация 60 000км излиза 100лв на всеки 10 000км........+редовните масло и филтри+някое и друго изтропване=една хубава сума
                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                  Така е, но пък кой е казал че карането на "джип" е евтино? Проблемът е че виско-муфите при нашите автомобили са доста по-натоварени отколкото при леките коли... и съответно карат по-малко, да не говорим колко пъти се цопват в студена вода което не знам защо но им съкращава живота сериозно...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                    Вискомуфите са с две логики. Едните работят на зацепване, другите на разединяване. Каквото и да ги правиш, си им остава неотстранимият проблем с преливането между камерките. Което и ги вади от строя. Така че въпреки хубавината на идеята, всичко е стигнало до практическия край на възможностите си, и изобщо не е хубаво.
                    Освен ако. Преди няколко години разработиха нов клас високомолекулни стабилни полимери, на които и лесно се регулира температурата на втвърдяване. Сега познайте защо автомобилните фирми продължават да произвеждат и продават буклуци. Въпреки елементарната, достъпна и за занаятчии технология, муфата струва повече от хубав карбуратор. Повреждането и струва основен ремонт на двигателя.
                    Има ли въпроси?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                      А вярно ли е,че когато муфата е хубава трябва да можеш да я задържиш с ръка когато е студен двигателя?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                        Като я държиш и я пернеш с ръка - бяга почти като нов лагер. Когато се скапе прави така и като е гореща.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Така е, но пък кой е казал че карането на "джип" е евтино? Проблемът е че виско-муфите при нашите автомобили са доста по-натоварени отколкото при леките коли... и съответно карат по-малко, да не говорим колко пъти се цопват в студена вода което не знам защо но им съкращава живота сериозно...
                          Съгласен,но пък когато я сменях в магазините ми се вайкаха,че не -можело да се намери такова чудо и ако се намерело "щяло да е много скъпо"-и аз след като я купих за 275лв ми се стори приемлива цена.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Като я държиш и я пернеш с ръка - бяга почти като нов лагер. Когато се скапе прави така и като е гореща.
                            Колега-извини ме не те разбрах?При запален мотор-може6 ли да я задържиш с ръка?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Виско-муфа, идеална цел и реална ефективност...

                              Да разбира се. С два пръста. Ако мотора е студен. Ама ти не го прави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X