Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - схема на букса за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ - схема на букса за теглич

    Имам стандартна кръгла букса за ремарке, някой има ли идея кой крак каде се връзва за да мога да ползвам различни ремарека тоест има ли стандарт или всеки връзва както дойде?
    no signature no problems

  • #2
    ми определено секи връзва както дойде ама ако искаш поне твойто да е под некав стандарт зимаш една от тия книги " АЗ УПРАВЛЯВАМ ..." и там в последните страници пише!
    4ао и успех
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от DINI
      ми определено секи връзва както дойде ама ако искаш поне твойто да е под некав стандарт зимаш една от тия книги " АЗ УПРАВЛЯВАМ ..." и там в последните страници пише!
      4ао и успех
      Малко мразя да чета обяснителна литература и за това незнам каква е тая книга дай някакво пояснение.

      П.С. ти какво направи с климатика, беше ме питал и аз те пратих на горубляне?
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        караваните и т.н. внос от Европа са общо взето по един стандарт... Бай Ганьо, обаче свързва както се сети, щото го боли... за стандартите...

        накратко с чуждо ремарке вероятността от изгорели бушони е значителна...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5


          http://wwwboards.auto.ru/uaz/396768.html

          Коментар


          • #6
            С климатика нищо говорих с човека и требваше брат ми да иде ама нещо нямал време пък сега аз требва да ида ама имам много проблеми лични и немам възможност иначе някой ден ще отида!
            Връзвай по тази схема добра е невервам някой да го е правил по схема така че...
            4ао и късмет
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Стефан

              Мерси много, но нали съм малък и глупав и незнаещ много Руски, нещо не вдявам, кое е горе и долу на тази букса, мойта има един шлик който според мен трябва да е надолу, пък и каде да вържа това пр.пов лев.пов нещо се обърках съвсем.
              Аз мислех да вържа само стоп, ляв и десен мигач и това е, а какви са тия другите неща идея нямам, ако някой има нека разясни моля.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                ами лев пов. е ляв мигач( пътепоказател), а прав.пов. е десен .Същото е и с габаритите лев е ляв, прав е десен. А за това горе и долу предполагам че така е и в действителност - масата да е отгоре т.е. шлица ти трябва да се паде между лев.пов и стопа ако не ме лъже паметта. Май не го обясних много добре ама толкова мога само

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от GOGO
                  ами лев пов. е ляв мигач( пътепоказател), а прав.пов. е десен .Същото е и с габаритите лев е ляв, прав е десен. А за това горе и долу предполагам че така е и в действителност - масата да е отгоре т.е. шлица ти трябва да се паде между лев.пов и стопа ако не ме лъже паметта. Май не го обясних много добре ама толкова мога само
                  Супер го обясни, все пак не съм съвсем идиот само полуидиот
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    На щепсела пише някое от означенията, дадени са трите възможни европейски. Американската схема е друга.
                    Значи например на крачето за маса пише или М, или 3, или 31, зависи кога и къде е произведено.

                    Коментар


                    • #11
                      Значи GOGO реда е следния:
                      На автомобила- шлица е надолу. Най отгоре срещу него е 1 - ляв мигач. От ляво на дясно са 2- обикновено е свободен. на някои автомоболи има +12В. аз съм си вързал там фаровете за мъгла. Може и светлината за заден ход. 3 - маса; 4 - десен мигач; 5 десен габарит и обикновено осветяването на номера; 6- стоп; 7- е в центъра и е левия габарит.
                      На ремаркето е огледално - 1 пак е отгоре и редиш от дясно наляво

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ghost
                        Значи GOGO реда е следния:
                        На автомобила- шлица е надолу. Най отгоре срещу него е 1 - ляв мигач. От ляво на дясно са 2- обикновено е свободен. на някои автомоболи има +12В. аз съм си вързал там фаровете за мъгла. Може и светлината за заден ход. 3 - маса; 4 - десен мигач; 5 десен габарит и обикновено осветяването на номера; 6- стоп; 7- е в центъра и е левия габарит.
                        На ремаркето е огледално - 1 пак е отгоре и редиш от дясно наляво
                        Абселютно вярно! Ето и картинката
                        http://www.punzmann.de/images/faq/stecker_7polig.gif (не работи! Ако някой има идея, откъде да я вземем, да напише!)
                        1 = Blinker links (gelb) -ляв мигач
                        2 = Nebelschlußleuchte (blau) - заден фар за мъгла
                        3 = Masse (weiß) - маса
                        4 = Blinker rechts (grün) - десен мигач
                        5 = Licht rechts (braun) - Десен габарит
                        6 = Bremsleuchten (rot)- стоп
                        7 = Licht links (schwarz) - ляв габарит

                        А тук е и за по-големия 13 полюсен щекер
                        http://www.punzmann.de/images/faq/stecker_13polig.gif (и това не работи)
                        1 = Blinker links (gelb) - ляв мигач
                        2 = Nebelschlußleuchte (blau) - фар за мъгла
                        3 = Masse für Kontakt 1-8 (weiß) - маса за контакт от 1-8
                        4 = Blinker rechts (grün) - десен мигач
                        5 = Licht rechts (braun) - ляв габарит
                        6 = Bremsleuchten (rot)- стоп
                        7 = Licht links (schwarz) - ляв габарит
                        8 = Rückfahrleuchte (grau) - непреводимо за мен
                        9 = Dauerstrom (Dauerplus) - непрекъснато захранване +12V
                        10 = Ladeleitung - нещо като линия за зареждане ама не е съм сигурен
                        11 = frei - свободно
                        12 = frei - свободно
                        13 = Masse für Kontakt 9-12 - маса за контакт 9-12

                        Съжалявам за немския превод. Ако някой го знае по добре да каже и ще го оправя ако има грешки
                        Последно редактирано от Ясен; 14-09-08, 20:39. Причина: счупени картинки
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          Информацията дето сте я дали е много ценна! 10х

                          Коментар


                          • #14
                            Помощ - схема на букса за теглич

                            Търся ел. схема за буксата на теглич.
                            Ама такава дето е по западния стандарт, а не на самоделни майстори.
                            Искам като закача западноевропейска каравана или ремарке и всичко да си ми свети както трябва, а не да се получава "цветомузика" в задните светлини.
                            Ако някой има схемата и помогне ще съм му благодарен!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ - схема на букса за теглич

                              Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                              Търся ел. схема за буксата на теглич.
                              Ама такава дето е по западния стандарт, а не на самоделни майстори.
                              Искам като закача западноевропейска каравана или ремарке и всичко да си ми свети както трябва, а не да се получава "цветомузика" в задните светлини.
                              Ако някой има схемата и помогне ще съм му благодарен!

                              чичо Веско, чичо Вескооо

                              нема нужда от angry

                              горе в дясно има едно бутонче "Търсене"

                              букса
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X