Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

    Здравейте, колеги,
    Отскоро станах собственик на Исузу с 3.1TD двигател къса база, десен волан, ръчни скорости. Бих искал да помоля колегите с такава машина и чичо Мануел да помогнат с това какво масло и колко трябва да сложа за двигател, скоростна кутия и диференциали, също така ако могат да ми кажат и какви филтри трябва да се сменят - горивен, маслен и в скорости, ако има такъв и за помпата или той се води горивен. Ремъците са сменяни на 125к мили сега е на 146к ( ако е вярно). Ще съм благодарен на всички със съвети кое и как трябва още да се сервизира.
    Благодаря на всички!

  • #2
    От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

    Здрасти!

    Отивайки при всеки сносен майстор и автосервиз, на тези въпроси може да бъде отговорено с помощта на съвремената техника и програмно осигуряване
    За краткост - има си софтуер и той знае много добре на кой автомобил какво му се слага по препоръка на производителя....не е като едно време да се рови из каталозите.

    Предполагам че не ти дава да си изтеглиш менюала от съответния раздел, защото нямаш достатъчно мнения?
    +359 899985804

    Коментар


    • #3
      От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

      Точно така, не мога да тегля защото съм новобранец и нямам достъп до повечето форуми. А иначе сигурен съм, затова с майстора, ама ако ми намериш такъв в град Омуртаг или Търговище, ще те черпя!

      Коментар


      • #4
        От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

        Първоначално публикуван от IzrodGaden Преглед на мнение
        Здравейте, колеги,
        Отскоро станах собственик на Исузу с 3.1TD двигател къса база, десен волан, ръчни скорости. Бих искал да помоля колегите с такава машина и чичо Мануел да помогнат с това какво масло и колко трябва да сложа за двигател, скоростна кутия и диференциали, също така ако могат да ми кажат и какви филтри трябва да се сменят - горивен, маслен и в скорости, ако има такъв и за помпата или той се води горивен. Ремъците са сменяни на 125к мили сега е на 146к ( ако е вярно). Ще съм благодарен на всички със съвети кое и как трябва още да се сервизира.
        Благодаря на всички!
        Добре дошъл колега във Форума.Удоволствие е да се чете младши участник ,който пише грамотно,задава смислени въпроси.Специално в твоя случай не е нужен голям перфекционизъм.Двигатела е един от най-добрия в класа(ако не най-добрия),доволно познат и разпространен(опел).Сложи си му всички препоръчани масла,филтри и консумативи.По отношение на дифовете ,отвори пробките и долей.Това ако направи сервизиращия майстор е по-добре,на него най ще му светне,ако има проблем.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

          Първоначално публикуван от IzrodGaden Преглед на мнение
          Здравейте, колеги,
          Отскоро станах собственик на Исузу с 3.1TD двигател къса база, десен волан, ръчни скорости. Бих искал да помоля колегите с такава машина и чичо Мануел да помогнат с това какво масло и колко трябва да сложа за двигател, скоростна кутия и диференциали, също така ако могат да ми кажат и какви филтри трябва да се сменят - горивен, маслен и в скорости, ако има такъв и за помпата или той се води горивен. Ремъците са сменяни на 125к мили сега е на 146к ( ако е вярно). Ще съм благодарен на всички със съвети кое и как трябва още да се сервизира.
          Благодаря на всички!
          Здравей, колега и добре дошъл!
          Относно въпросите ти ДВГ-то събира 7 литра моторно масло - полусинтетика или синтетика / по твой избор/ СК събира 3 литра моторно масло - пише го и на капачката. РК - 1,5 литра, пак по твой избор (обикновено каквото караш в ДВГ-то, това сипваш и в тях). На четири смени на маслото на ДВГ-то е желателно да бъде подменено и това в СК и РК. По данни на производителя на ДВГ-то, маслото в ннего се сменя на 7 500км, обикновено има табелка, около двг-то.
          Преден ДИФ е 1,5 литра синтетика, той е отворен и може да сипеш и обикновено и са ЛСД.
          Задния ДИФ е ЛСД, маслото е специфично 75/140, събира 1,8 литра, има на различни производители /за повече инфо потърси из форума/.
          Друго, което бих те посъветвал е гресирането на карданите, смяната на ангренажния ремък и двете ролки, промивка на охладителната система и поставянето на правилен антифриз /тези от по-скъпите/.

          Коментар


          • #6
            От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

            Благодаря, Колеги,
            Може ли малко по точна информация на това което сипя. В смисъл помощ с вискозитета и понеже не разбирам от диференциали, а знам че LSD диференциал е опция, как да разбера дали съм с такъв или със сигурност съм?

            Коментар


            • #7
              От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

              Първоначално публикуван от IzrodGaden Преглед на мнение
              Благодаря, Колеги,
              Може ли малко по точна информация на това което сипя. В смисъл помощ с вискозитета и понеже не разбирам от диференциали, а знам че LSD диференциал е опция, как да разбера дали съм с такъв или със сигурност съм?
              Ако легнеш отзад може да видиш надпис ЛСД на самия диф,иначе пробата е лесна-вдигаш целия заден мост във въздуха,хващаш едното задно колело и го завърташ в една посока.Ако другото се върти в същата значи с ЛСД диф.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

                Като разбереш дали имаш LSD, чак тогава ще решиш какво масло да сипеш в диф-а (Има разлика).

                Ти кажи кой те излъга за това Исузо ? От едно време и грешните мотори си купуваш (Шегувам се)

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

                  Е сега какво да се прави, предпочитам не толкова масовите неща. Между Хонда и Кава, ще предпочета Кава. Между М.Паджеро и С.Витара- И.Трупер. Пък нали Субару карам, Исузуто ми се стори най близо.

                  Благодаря колега mihov_1969

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

                    Благодаря на всички колеги, накрая с жокер "обади се на приятел" си свалих Аутодата и видях какво колко. Ако някой иска някакво инфо мога да помагам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

                      Първоначално публикуван от IzrodGaden Преглед на мнение
                      Благодаря на всички колеги, накрая с жокер "обади се на приятел" си свалих Аутодата и видях какво колко. Ако някой иска някакво инфо мога да помагам

                      Значи вече знаеш за какво говорех Успех!
                      +359 899985804

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

                        IzrodGaden, бих Ви помолил за малко снимки на машината, ако може - от към ДВГ и на ходова част. Ако може да кажете какво се случва с нея в последствие.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за малко помощ за Исузу трупер 3.1Тд 1997

                          Здравей те колеги позволявам си да пиша в темата.С какви предавателни числа е задния диф на 3,1 ТДИ 93г

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X