Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих днес по Нивата..

    Гледам по другите под-форуми има теми, за всяка марка джип, пък във "ВАЗ" нямаа.
    Та реших да направя, с риск от караници на модераторите, ама...
    Та предлагам тук в тази тема да показваме какво сме направили по нивата, да не спамим по другите теми, пък и за хората които им предстоят ремонти да знаят тънкостите.Смятам, че ще е полезна тема..

    Та да постна и аз какво направих днес по нивата: Смяна на мембраната на карбуратора(за обогатяване на газта, като дадеш рязко газ) + смяна на филтъра с нов на филтрон.Предстои ми още един ремонт, но ще го правя след малко Сваляне на предните пружини и добавяне на 3 сантиметрови подложки и на задните
    Ето и снимки на свършеното до сега:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 30-10-10, 15:20.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

  • #2
    От: Какво направих днес по Нивата..

    Браво за темата. Тъкмо ме сети и мене за тази мембрана. Откъде е тази пружинка на третата снимка, че не се сещам да има такава в тази част на карбуратора...
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Браво за темата. Тъкмо ме сети и мене за тази мембрана. Откъде е тази пружинка на третата снимка, че не се сещам да има такава в тази част на карбуратора...
      Тази пружинка стои в самият карбуратор, там където е металната част от мембраната там опира и служи за връщане на самият механизъм
      Ако ще го сваляш, внимавай, че тази пружинка я търсих днес половин час, защото не съобразих, че ще падне..
      Виж я! Защото от нея ми капеше бензин и падаше точно на всмукателните колектори и аз карам на газ, а ми мирише на бензин, голяма дилема..Добре че я видях днес, та я смених
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих днес по Нивата..

        Браво Бобчо.Добър стопанин си.Ами хайде и аз да съм по новата тема....днес моята я измих и си качих Зимното оборудване в нея-/якета,шапки,дебели ръкавици,скари за подлагане и т.н./.Тъй като времето е чудесно сега ще отида до кварталния канал да я попроверя отдолу,че напоследък все няма време.Може и някоя снимка да цъкна....ще видим.

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих днес по Нивата..

          Дааа... Аз като видя пружина точно за такова търсене си помислям. Затова и попитах Има ли разлика след тези две промени.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Дааа... Аз като видя пружина точно за такова търсене си помислям. Затова и попитах Има ли разлика след тези две промени.
            Ем, още не съм я пробвал, днес имаше полицаи от друг град и само си я оправях бяха точно на тази улица, където аз я оправях, пред нас, за мембраната има, преди като давах рязко газ, имаше едно като заглъхване, за малко и после се форсираше, за филтъра нищо не мога да кажа.За филтъра ще учаквам малко повечко мошност
            Провери, ако ти капе от там бензин сменяй, че бензина е скъп..Превключваш я на бензин, малко да поработи и я гасиш, то си проличава, а пък може и малко да понапомпаш с лостчето, което излиза от нея и опира в едно като рамо.. На 16-тата снимка можеш да го видиш лостчето.

            П.П..
            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Браво Бобчо.Добър стопанин си. ................
            Еее, Янко мерси, но мисля, че не става само с каране, трябва и поддръжка на колата
            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 30-10-10, 15:22.
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих днес по Нивата..

              Браво майсторе все така да си я стягаш

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих днес по Нивата..

                Както писах и по-горе днес реших да попрегледам Нивата отдолу.Като цяло е добре,имам един поразбит накрайник,но ще издържи още малко.Ето и някоя снимка от кварталния канал:
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих днес по Нивата..

                  Днес, направо, цял ден работа по нивата:
                  Хвана ме носталгията, за стария филтър и нещо ме "бъжна" главата, та да му взема мрежата дето е от вътрешната страна и я сложих на въздухобрана за парното, общо взето стана готино.
                  После, изнамерих някакви лепенки, та почнах да лепя, лепя и така..
                  Датчика за ръчната нещо се счупи, на бързо с "Фелисипета" до магазина и купих датчик, дето е за вратите, като се отворят да свети.Та стана и там горе долу..
                  И понеже колегата Янко каза, че е зазимил нивицата, та метнах 2 одеяла и една възглавничка + това за стъргане на лед по предния прозорец
                  На шофьорската облегалка за главата сложих покривало.От реното имаше две и реших да използвам едното
                  Инсталирах си пискало, когато дам мигач, да писка, че дядката не го чува, като се включат фаровете пак писка, слабо, че инак ще ме подлуди.
                  Купих от пазарчето, един ФМ модулатор, сега си слушам от картата с памет на ГСМ песни, направо много удобно стана, като за 8лева.
                  Сложих един ароматизатор, да се мятка на огледалото..
                  Смених датчика за блокажа. Сега обмислям да направя някакво поБългаряване да свети една лампа и когато е на бавни, но да видим Датчика ме изнерви старият, нещеше да се развива, и като го забера с чука, направих го на нищо..
                  Сложих си и термометърче в колата, да има
                  Позачистих малко уредите по арматурното табло.
                  И за мое най-голямо учудване разбрах, че съм карал нивата 3-хиляди километра.
                  Продупчих дупки на вратите да се оттичат, че започнаха да позагниват.
                  А тази Газ-ка е направена 4х4 отпред беше с мост от виетнамка+ лебедка, направо ме учуди та и метнах една снимка
                  Добявяне на 3ти стоп
                  Ето малко снимки:
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 30-10-10, 18:47.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих днес по Нивата..

                    Ето още снимки, че превиших лимита във предния пост
                    Прикачени файлове
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих днес по Нивата..

                      Още едно последно продължение За 3 снимки не стигна
                      Прикачени файлове
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих днес по Нивата..

                        И аз днес се опитах да сменя тази мембрана но О Изненада - от магазина са ми дали такава, която не става за моя карбуратор. Естествено ме увериха, че те всички били еднакви. Не купувайте нищо и за нищо на света от магазина на Симеон, този който е малко преди Христо Ботев (пак голям, червен надпис). За съжаление този хубавия, дето беше на Одрин и Симеон, а сега е малко преместен вече беше затворил. Наистина от там капе бензин и самата мембрана има пробойни, така че в понеделник ще ми е първа грижа.

                        Опитах се и да залепя онези гумени лайсни на покрива на колата над вратите, но с не особено голям успех. Изглежда гумата се е втвърдила и се получава някакво вътрешно напрежение, което ги изтласква нагоре и лепилото не може да ги удържи. Ще се мисли и там нещо, но то това е козметика. Иначе мисля да почистя или сменя филтъра за гориво на карбуратора и май това е всичко за което се сещам. Шофьорската врата се затваря трудно - дали не е време да сменя пружинката на механизма (тази на страничната колона, с трита болта)...

                        С една дума - днес по Нивата правих доста неща но нищо не успях да направя както трябва. Утре ще се ходи за смяна на паразитен хебел, че хлопа, взел съм такъв с лагери. Може и да подлепим малко избалонената предна гума да изкара до края на седмицата. Ще пусна снимки ако не забравя да снимам.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих днес по Нивата..

                          Колега,тези мембрани са различни.Твоята нива е "по-нова" и е с карбуратор от лада самара(или самаров тип карбуратор,както му казват),докато по-старите модели нива-първите заченаци на 1.7 и 1.6 а със "обикновен" карбуратор.И аз съм я сменял тази мембрана,това е на ускорителя

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих днес по Нивата..

                            E, да напиша и какво свърших днес, аз повече се возих по горите с нея де, но и свърших нещо, смених крушките на арматурното табло, че един уред свети по силно друг не свети и така, в главата ми се мъдри нещо да и сложа неони в син цвят, даже подкарах проекта. Също регулирах и халогените, че единия на горе другия на долу светеха..
                            Ето на снимки--->:
                            Прикачени файлове
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво направих днес по Нивата..

                              Миналата зима при силен снеговалеж карах на магистралата с 60 км/ч . От това снегът се беше натъпкал и заледил вентилаторите . Трябваше да свалям предната решетка и да размразявам . За това за тази зима направих това ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0009.jpg
Прегледи:1
Размер:223.5 КБ
ID:5222419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0011.jpg
Прегледи:1
Размер:242.6 КБ
ID:5222420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0012.jpg
Прегледи:1
Размер:182.3 КБ
ID:5222421

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X