Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинги в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къмпинги в Гърция

    Здравейте колеги,
    тъй като другата седмица потеглям със семейството за 2-3 седмици до южната ни съседка, реших да поразгледам и набележа няколко по- главни места за къмпингуване.Останах обаче неприятно изненадан от цените.Смятам, че познавам добре близката ни част, или както те я наричат област "Македония".Много пъти съм я обикалял, спал съм и на къмпинг и където ми падне, но в сравнение с миналата година, когато плащахме между 12-15 евро за нощувка(Керамоти и околностите на Кавала), тази година под 28 евра не ми оферират никъде.Целта ми е ръкав Ситония, около Сарти.Ако някой знае проверени и уютни местенца- нека сподели.Всъщност приемам всякакви предложения за дестинация до 1000 километра от София, макар и да предпочитам района Кавала-Халкидики.
    ACSI http://www.eurocampings.co.uk/en/search-by%3a/city/l2-n79.86/?cityName=Sarti+(Sithonia) , нещо не успя да ми помогне.Разчитам на Вас.
    Ако темата не е за тук, моля модераторите да я сложат на правилното място, за което предварително се извинявам.
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    До: Къмпинги в Гърция

    Валъо, ти си от пионерите в къмпингуването на покривна палатка (AUTOHOME) и знаеш, че едно от предимствата на тази палатка е да къмпингуваш свободно на каквото си поискаш място и да се чустваш свободен. Ток надали ти трябва. Чешми за вода има от време на време. Един китаиски душ не струва много! Другото е въпрос на твоя организация. Аз самият от време на време бих плащал (не много често) и спането в къмпинг.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: Къмпинги в Гърция

      Ако зависи само от мен не бих стъпнал на къмпинг, но жената иска и малко цивилизация...Та най-вероятно ще е смесено спане за по 1-2 дена на различни места (вече набелязани) в район от около 50-70 км в края на Ситония.
      Ето няколко от местенцата, които съм харесал за първите десетина дни:
      Прикачени файлове
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #4
        До: Къмпинги в Гърция

        Интересното е, че от София до първото бивакуване в края на Ситония са 422 километра.До Черноморец са 426...егати.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          До: Къмпинги в Гърция

          Вальо, внимавай! Пясъка е с радиация, а слънчевата активност е висока в региона. " Направо не ти завиждам"
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            До: Къмпинги в Гърция

            Тц, тц, тц....няма палаткаджии явно.Всички на хотел ли ходите бе, хорааа?
            Колкото до радиацията съм чувал,че се лекува успешно с узо и подобните му лекарстава, та ще видим.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              До: Къмпинги в Гърция

              Абе има палаткаджии,но като за първо ходене ще трябва да се разчита повече на импровизация. За свободно къмпиране се опитвам да добия известна представа от Гугъл-Ърт. Поне за бреговата ивица и от части и от снимките които са поместени там.

              Коментар


              • #8
                До: Къмпинги в Гърция

                Аз по същата методика (с помоща на гъгъл ърт) открих 4 къмпинга, които не са обозначени нито в официалната извадка на гръцките къмпинги, нито пък ги има по гръцките карти.
                Нещо обаче сериозно почвам да се размислям дали ми се спи в къмпинг- до момента под 25 евра на вечер оферта няма.Дори за гърците това са грешни пари.Кемперджиите нямат много шанс да не ползват къмпинг, но при условие, че съм с Жипка има къде-къде по-примамливи местенца.
                Всъщност единствено водата и тоалетната ме теглеха към официалните места, но миналата година 80 литров бидон ми покриваше спокойно нуждите от хигиена на трима човека и чинии за два дена.А чешми се намират.
                Ако някой е решил да ходи в тази посока и му е скучно, нека се обади.
                Последно редактирано от Вальо; 07-07-09, 10:44.
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #9
                  До: Къмпинги в Гърция

                  Да, проблем на свободното къмпиране според мен е водата.Особено по средиземноморието където морската вода е много по-солена от нашата.Тук се къпем в морето,когато трябва и със сапун и така издържаме по 5-6 дни без сладка вода и без да се почустваме мръсни. Косата е най-големия проблем.
                  Вчера се върнахме от Карадере ,но имам още много отпуска,та ръцете ме сърбят да покарам още до някъде.Само дето този път няма да си имам компания

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къмпинги в Гърция

                    Ето и другите три местенца, които миналата година оглеждах само информативно, но тази мисля да посетя.Всички точки вече са набелязани, координатите са записани в "роуд бук-а" , последни приготовления.
                    Хубавото е, че почти всички набелязани цели са концентрирани в съвсем малък периметър (70 км. между първата и последната) и позволяват детаилно преглеждане в рамките на ден.
                    Прикачени файлове
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къмпинги в Гърция

                      Здрасти колега!Къде точно се намират местата от снимките???Нямам обаче ГПС,та ако може да ми обясниш!!Става въпрос за места за свободно палаткуване,а не къмпинзи-нали??25 евро както пишеш не е малко все пак???Благодаря предварително!!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къмпинги в Гърция

                        Като даде колегата координатите, просто ги въвеждаш в Gooogle earth, или Wikimapia(което си е същото) и се ориентираш без да се дават километрични обяснения.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къмпинги в Гърция

                          Вальо е на морето! Проучването на къмпингите върви с пълна сила. Ситония била прекрасна. Доколкото разбрах замалко да ме вика на спасителна операция до Гръцко. Репортажа го очакваме като се върне!
                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къмпинги в Гърция

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Здрасти колега!Къде точно се намират местата от снимките???Нямам обаче ГПС,та ако може да ми обясниш!!Става въпрос за места за свободно палаткуване,а не къмпинзи-нали??25 евро както пишеш не е малко все пак???Благодаря предварително!!
                            Снимките са от втория ръкав на Халкидики - Ситония, на почти всички места съм бил и аз (страхотно е) - местата са около носа, по-точно след Порто Коуфо в посока Сикия и след Сикия.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къмпинги в Гърция

                              Току що се върнах от една малка обиколка из Гръцко.Целта ми бяха диви места и къмпиране извън къмпинги.
                              От Серес се спуснах към Ставрос и там някъде излязох на крайбрежието.За съжалени точно този трак ми се губи,но положението там беше големи голи плажове и не особено чиста вода.Би могло да се къмпира.Не е много населено.Даже на мястото където се включих по крайбрежието имаше и душове.Така до Олимпиада.Но като цяло.тези места не ми харесаха.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X