Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на джип Италия или Германия/Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на джип Италия или Германия/Австрия

    Изправен съм пред такава дилема, имам възможност да търся и в Италия и в Германия, като разглеждам в интернет май няма голяма разлика в цената. От това което съм прочел тук до сега знам, че в Италия май по не си поддържат колите а в Германия имаше нещо че хвърляли луга по пътищата и повече гниели колите може и да бъркам, ще се радвам да чуя и вашето мнение, ако е разисквано вече се извинявам предварително. Варианта да се купува от България отпада категорично за мен.

  • #2
    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

    това със гниенето важи най-вече за Австрия...
    иначе правилно си се ориентирал да не купуваш от БГ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

      де е кяра да ходиш на гурбет за кола?! беше то едно време. сега и в Германия да отидеш автокъщата я държи сърбин или румънец и ако мислиш, че те няма да те излъжат или, че си надхитрил нашите автоджамбази се заблуждаваш. единственото сигурно е че ще те е яд само и единствено на себе си като разбереш за какъв курник си си дал париците (обикновено го осъзнаваш по дългия обратен път). там няма да те сполети нищо, което не може да те сполети тук.
      да не говорим за разходите по отиването и докарването ...1000 еврейчета -билет за рейса после ако караш без да спираш, на сандвичи и минерална вода, спиш в колата по паркингите и накрая се прибираш ако всичко мине добре скапан вмирисан и ...прецакан. ебати живота!
      Последно редактирано от fakir; 27-02-07, 09:16.
      "..there is no substitute for cubic inches.."

      Коментар


      • #4
        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

        Колите които си заслужават в мобиле.де се продават за 2-3дена до една седмица. Трябва някои да стои там да обикаля и като види колата да я взима. Аз вече почнах да се отчаивам. За три месеца съм изтървал над десет джипа.

        Коментар


        • #5
          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

          Благодаря за мненията а нещо за вноса от Италия. А тва да си купя кола от автокъщат там също е отпаднало ще се търси от собственик.

          Коментар


          • #6
            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

            Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
            Благодаря за мненията а нещо за вноса от Италия. А тва да си купя кола от автокъщат там също е отпаднало ще се търси от собственик.
            Aко не си там за 2 седмици нямаш шанс, например арабите, които държат 90 % от автобизнеса в Швейцария се редят в 5 часа сутринта за вестници и за 1 - 2 дена изкупуват по читавите коли от частните продавачи. След това колите са в техните автокъщи. Там поне има закон за превъртането на километража и ако хванат някой търговец му разказват играта и почти не се случва.
            В мобиле ако си харесаш кола цената винаги подлежи на коментар, моето сузуки го намерих в мобиле.де беше в автокъща в Франкфурт. Търговеца след 2 телефонни разговора смъкна 400 Е. което не е малко и бяха коректни да ми го запазят докато отиде един приятел на място да го разгледа подробно и плати. Търговеца беше пак арабин, колата седя 5 дена докато отиде камиона да я натовари и не я изпокрадоха.
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
              Aко не си там за 2 седмици нямаш шанс, например арабите, които държат 90 % от автобизнеса в Швейцария се редят в 5 часа сутринта за вестници и за 1 - 2 дена изкупуват по читавите коли от частните продавачи. След това колите са в техните автокъщи. Там поне има закон за превъртането на километража и ако хванат някой търговец му разказват играта и почти не се случва.
              В мобиле ако си харесаш кола цената винаги подлежи на коментар, моето сузуки го намерих в мобиле.де беше в автокъща в Франкфурт. Търговеца след 2 телефонни разговора смъкна 400 Е. което не е малко и бяха коректни да ми го запазят докато отиде един приятел на място да го разгледа подробно и плати. Търговеца беше пак арабин, колата седя 5 дена докато отиде камиона да я натовари и не я изпокрадоха.
              Да освен че със смъкването на 400-те евро ти смъкнаха и лятите джанти за 600 евро.... честни продавачи на коли няма! ако ще и майка тереза да продава коли и тя ще лъже.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                отиваш СЛЕД като си избрал и запазил/капарирал колата...
                Самолета е около 200Е, автобуса - 100-ина лв
                Нормален хотел е до 100Е
                Временна регистрация + зелена карта /за 15 дни/ е 150-180Е, става за 30мин до 1 час...
                Пътните на връщане са около 150-200Е /такси + гориво/ - ако тръгнеш към 11ч на обяд, след полунощ си на Калотина - не се налага да преспиваш по пътя...

                естествено, ако се купува барака за 2-3 хиляди лв, разходите са значителни, но среднохубав джип /от 5000Е нагоре/ излиза доста по на сметка...

                никой не ви кара да купувате от араби, макар че и арабите са много по-културни от перничани/дупничани и т.н. "вносители"

                да не забравяме и че цените на колите в БГ все още са високи - търговците още продават колли с мито и ДДС...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                  Моят опит в тази посока е следният: в БГ масовите коли по автосалоните за тези цени са или за катастрофирали и отремонтирани тук, но повърхностно или "ветерани" на по ХХХХХХХХХ км. Добрите коли си имат цена и тук и навън. Откъде ще вземеш колата зависи от това, къде се чувстваш по сигурен, няма универсално правило когато ти си я преценяваш лично, дали е гнила и как е подържана. Можеш да попаднеш на всякакви карикатури в арабски, босненски и шкипетарски автосалони, независимо дали си в Италия, Германия или Австрия. Аз лично си търся кола на място, отсядам при приятели и обикалям, досега три пъти ми се е налагало и не съм се подвел. Моят съвет: търси се директно от "дядо или баба " прясно ударена с приемливи поражения и си я възстановяваш под твои контрол и критерии в наш сервиз. Наслука!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                    За Италия има три варианта да си докараш кола след като я купиш, но никой от тях май няма да те устройва:

                    1 За да вземеш тразнитни номера и да си докараш колата на ход се чака 10-12 дни.
                    2. Отписва се, свалят се номерата и се качва на автовоз.
                    3. Италианеца собственик ти дава колата с италианските номера, ти я докарваш да Бг. после му връщаш номерата ( на тази схема обаче никой не се навива освен ако не ти е много близък, защото ако не му върнеш номерата той трябва да плаща данък на автомобила докато е жив нищо че я е продал)


                    Къде ще му излезе края да чакаш там 10-12 дни за транзитни номера, много разходи.
                    Ако я качиш на автовоз също не се връзва, защото хем трябва да си платиш връщането хем 400Е за автовоз.
                    По евтините коли но и по "мърлявите" са в южна Италия и ако все пак имаш шанс да нямериш познат който да ти я даде с техните номера можеш да си тръгнеш веднага, той после като си получи номерата може и сам да я отпише, НО ако се върнеш по суша имаш мноооого километри и много такси ( В Италия пътищата се плащат и то не малко), а ако се качиш на кораб до Гърция ще платъиш около 180Е като в цената не влиза каюта, седиш като кибик 16-18ч. на едни пайки, а ако си вземеш каюта плащаш още мин. 80-100Е. това е само за кораба, отделно горивото за около 1000-1200км.

                    Аз бих отишъл ( както и направих ) в Германия.

                    Колите са много по-поддържани, километрите са реални ( както колегата по-горе писа там е престъпление и се води сериозна измама да се пипа километража затвора е 6 г. без никъкви уговорки)
                    Разходите за номера + докарване са окло 250-300Е.

                    Документите след като я купиш се правят за половин час, слагаш транзитните номера и газ към БГ.

                    Може би има един такъв момент, че в Италия колите са по-евтини, но повярвай ми виждал съм как пристигат автовозите по мърляви коли няма никъде - страшни мърлячи са италиянците ( мое мнение)
                    Последно редактирано от Peppy; 27-02-07, 11:03.
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                      "страшни мърлячи са италиянците ( мое мнение)" true, true
                      И не само твое, особено към джипките карат ги като леки коли, много лъжат и масло не сменят, само доливат хи, хи...

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                        Първоначално публикуван от divo Преглед на мнение
                        "страшни мърлячи са италиянците ( мое мнение)" true, true
                        И не само твое, особено към джипките карат ги като леки коли, много лъжат и масло не сменят, само доливат хи, хи...

                        извинявам се за оффтопика

                        Исках да съм тактичен.
                        ми ако тук чете някой италианец все пак форума е доста популярен и няма да се учудя ако учат бългаски и черпят от тази информация, която както знаем е уникална
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                          поледното на което съм свидетел е пасат 3 с малки мигачи на калниците купен от германия, и си мисля, че може би собствениците на автокъщи в германия копуват евтини коли от италия и ги продават после за германски....
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                            Много ви благодаря за мненията, като стане далаверата непременно ще се похваля.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Колите които си заслужават в мобиле.де се продават за 2-3дена до една седмица. Трябва някои да стои там да обикаля и като види колата да я взима. Аз вече почнах да се отчаивам. За три месеца съм изтървал над десет джипа.
                              Колега , звъниш в събота следобед в немско и се разбираш до понеделник да ти пазат колата. Не е проблем понеже неделя е неработен. Аз така правя, вече доста коли ''бусове'' съм докарал. Уговори си поне два адреса за да не ходиш напразно! Ако и дватая не стават обикаляш на място за да се върнеш с нещо и да избиеш пътя ,но е въпрос на късмет

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X