Обява

Свий
Няма добавени обяви.

w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

    Здравейте , притежавам МЛ320ЦДИ 2007 от 1 година,реални 160 000 км , всичко е перфектно,сменени всички масла и филтри , преди месеци , но вчера за първи път на магистралата пробвах да кача максимална скорост
    но на 210 км, стрелката започна да се качва бавно до 215 ,и после не можа повече ..... а до 260 има бая.Бяхме 2-ма по 110 кг , но не мисля че за такъв автомобил , това е проблем.... Защо е така , някой ако може да ми каже !!!само да допълня, до 200 км е голям звяр, огромна мощност ..... били сме 7 души и дърпа яко ,.....
    Благодаря предварително за коментарите, и съвети ако може
    Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
    VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
    BMW 325i X (192 Hp)2003
    ML 320 CDI (224 Hp) 2007

  • #2
    От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

    Съветите -
    1. не превишавай скоростния режим...
    2. таралясника толкова си може - ти какво очакваш??? Ако ти кажа, че и километража те е излъгал и навярно едва ли си достигнал и 210км/ч (колкото производителя му дава) сигурно съвсем ще се натъжиш

    Айде със здраве

    П.С. това ми напомни на времето как се пулихме през прозорците на колите - 'яяя скивай тази вдига 180км/ч '

    П.П.С. Смени му километража с такъв от АМГ - тогава всички ще ти завиждат, че 'вдига' и над 300 км/ч
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

      Ми и моя Мл 270 цди не ще да вдигне повече от 180 км.в.час. Колега погледни някъде в инструкциите за модела тр. да пише колко му е макс.скороста.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

        Ако се вярва на интернет източниците колата е 224к.с./510Нм с максимална скорост 210км/ч...
        И ако това успокоява собственика - моята джипка е с 25 коня отгоре (вярно малко по-тежка) и максималната скорост е 202км/ч, въпреки, че на километража и може да пише каквото си иска
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

          Аз за скороста по километраж не споря.Ясно ми е че дава разлика.А към колегата с темата - има разлика между джипа и лекият автомобил със същия двг и ск.кутия като твоите.Лекия автомобил има по висока макс.скорост и е по икономичен и те съветвам да не ги сравняваш.
          Последно редактирано от Даниел Чобанов; 23-04-16, 11:31.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

            Темата ми припомни една случка от '93-'94.

            Един пич (дето го няма от 18 години) ми споделя, че нещо не му върви колата (караше само ЛАДА 5-ца, а после минА на BMW-та) щото повече от 150 не ще да прави, а ремъчния мотор по-принцип си се развърта добре, та някой трябва да му погледне центровката и карбуратора.

            Добре, му казвам, са ще вода при един корифей по центровките.
            Отиваме, и аз: "Я виж ладичката, че има некъв проблем и тъпче на високите.", а той: "Добре, какъв точно е проблема ?", и Пинчера: "Ми повече от 150 на трета не ще да прави.", след което аз се обърнах, и без да кажа нищо, си тръгнах.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

              Ххах хич ме няма, то наистина това е нормалното, Извинете за темата , имах лека кола преди това и не съм се замислял или проверявал максималната скорост
              Благодаря все пак
              Иначе сувчето е много яко, сега събирам парички за GL класата , ама от магазина
              Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
              VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
              BMW 325i X (192 Hp)2003
              ML 320 CDI (224 Hp) 2007

              Коментар


              • #8
                От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                ....
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                  Абе не знам как не те е страх с тоя трафопост да караш с тая скорост, ама хора разни. Аз на Паджерото над 110 не ща да чуя, е вярно малко по е сандък от МЛ-а, ама за тая работа си има коли. С другата ми каручка на 150 не се усеща, и знам че ще спра, ама не някъде, а "до хоризонта".
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                    Не знам как е МЛ-а, но Джипа дето е малко по-тежък си стои много добре при такава скорост (пробвано по немски магистрали)... Страшното става като се наложи да се спира - тогава трите тона маса се усещат
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Не знам как е МЛ-а, но Джипа дето е малко по-тежък си стои много добре при такава скорост (пробвано по немски магистрали)... Страшното става като се наложи да се спира - тогава трите тона маса се усещат
                      Кой джип е три тона?
                      0887 526 564/ 0897 933 755 /

                      Коментар


                      • #12
                        От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Не знам как е МЛ-а, но Джипа дето е малко по-тежък си стои много добре при такава скорост (пробвано по немски магистрали)... Страшното става като се наложи да се спира - тогава трите тона маса се усещат
                        Е то не е само газ да се дава, именно внезапно спиране ме притеснява, че и не внезапното си е интересно. Аз иначе и на композиция хенгер съм се возил със 120, ама тя по-спира.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                          Възможно е тия автомобили да имат електронно ограничение на скоростта, фиксирано по-ниско от на леките коли със същия двигател, заради по-високия риск от преобръщане.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                            Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                            Кой джип е три тона?
                            Ето този джип , където ти е на аватара , си ги гони тези три тона
                            п.с. Съдя по този джип ,където е на моят аватар
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #15
                              От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                              Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                              Кой джип е три тона?
                              Ами в талона на Гранда пише - допустимо тегло 2949кг. Максимално тегло с ремарке - 6.449 тона ...
                              Някои автомобили имат ограничители, но специално на МЛ и на Гранда ограничението е поради голяма челна площ (голямо съпротивление) и ниска мощност...
                              Просто толкова си могат при тези показатели...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X