Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

    Пускам тази тема защото когато напишеш в търсачката: "Дайхатсу Фероза"първите теми които излизат са от сорта на: "Представяне на нашите джипки" "Колко ви харчи 4Х4" "Лазарево 2010" и "Съвет за Териос"...
    Нищо лошо няма в това, но явно липсва систематизирана информация за кандидат-собственика на тази марка.
    Идеята ми е всеки който има или е имал или ползвал такава кола да сподели своето мнение за плюсовете които е видял, а така също и минусите които не са му харесали.Така се надявам, да бъдем полезни на Настоящите и бъдещи колеги...
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...8330&p=1215341
    Сигурно има много други, това се сетих.

    Коментар


    • #3
      От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

      Имам известни наблюдения колега над въпросната машина.Като плюсове бих казал,че е със доста здраво окачване,качествена и издържлива механика и сравнително приличен разход на гориво.Като цяло джипката държи на яко каране.Минусите и според мен са скъпичките и не винаги леснонамираеми части, ограниченото пространство в салона,стандартно малкия клиренс-/200мм./,което в гората си е от доста голямо значение.Друг сериозен проблем,който съм забелязал е,че доста Ферози са със сериозно загнили шасита,особено откъм задницата.Общо взето това е най-важното.

      Коментар


      • #4
        От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

        клиренса го дават 205 на повечето места. В книжката, срам не срам, не мога да го намеря. Другото подкрепям на 100%. Колкото до гниенето - средностатистическата фероза е 20 годишна (мойта - 21). Не могат да се очакват чудеса.

        +просто ресорно окачване отзад
        +малко пластмаси (всъщност почти никакви - само на двата края на борните)
        +сравнително добри свесове, особено предния
        +проста като устройство
        +добра електроинсталация
        +като изключим цената на някои части - лесна за обслужване. Няма никакви екзотики
        +сравнително непретенциозен двигател (виж в минусите по-долу за подробности)

        -друса много. Версиите с изправни регулируеми амортисьори маааалко по-добре.
        -доста екземпляри са с изморени ресори
        -двигателя е чувствителен към изправността на охладителната система. При изправна такава обаче - никакви проблеми.
        -предното окачване, бидейки независимо, още повече заради дебелата стабилизираща щанга, има мижави ходове.
        -малко неудобна. Аз съм 188см, и стойката ми като шофирам е малко странна
        -при монтиране на по-големи гуми, спирачките идват малко слаби
        -подрънкват разни неща из купето, както и отвън - например дръжките на вратите.
        -скъпи и понякога труднонамираеми части. Но пък трябват рядко. Например предното окачване, ако е оригинално, изкарва 100-ина хиляди километра, стига да не е зверски тормозено.
        -леки проблеми със законтрящите шайби на гайките, стягащи лагерите на предните главини.


        Сигурно има и още, както в плюс, така и в минус, но за това се сещам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

          Ами айде и аз да добавя - готина визия. За частите- напоследък се подобри положението, от една страна се навъдиха доста Ферози и по магазините взеха да докарват това, онова, от друга има и доста машини, които отиват за резервни части. Като проходимост е в един кюп с нивата и витарата. Общо взето симпатично малко джипче от което не бива да се очаква търде много. Най-големи проблеми прави охлаждането поради неправилна експлоатация в Италия. Карат ги на вода и по тръбите и радиатора всичко е в котлен камък. Иска промивки , евентуално подмяна на виско муфа, капачка на радиатор и термостат. Спарки направи такава тема преди време. Погледни в нея.
          Оператор на италиански реактивен жребец

          Коментар


          • #6
            От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

            Съгласен съм с дотук написаното , ще добавя като минус проблем с карборатора предвит годините . В момента се опитвам да реша проблема със заместител .

            Коментар


            • #7
              От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

              Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
              Съгласен съм с дотук написаното , ще добавя като минус проблем с карборатора предвит годините . В момента се опитвам да реша проблема със заместител .
              Мда. Карбуратора, кагато работи, си е супер. Но започне ли да прави номера си е жив таралеж в гащите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                16 клапана EFI или моно Разлики в конски сили.Приспособимост към ГАЗ.Специфичен разход-градско,градско-софийско,извънградско-шосе,офф?
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  Специфичен разход-градско,градско-софийско,извънградско-шосе,офф?
                  http://spreadsheets.google.com/pub?k...B0WMgw-1hKB4WQ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    16 клапана EFI или моно Разлики в конски сили.Приспособимост към ГАЗ.Специфичен разход-градско,градско-софийско,извънградско-шосе,офф?
                    16 клапана, пълен инжекцион или карбуратор. 9 (или 8 бяха) конски сили в поза на инжекциона. Има приспособимост към всякаква газаова уредба (инжекцион или не). Разхода - широко понятие. Инжекцион, извънградско, около 10/100 бензин, но с по-големи и тежки гуми - 235/75/15.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                      Разход с обикновена газова уредба -около 10/100 извънградско и около 14/100 софийско градско, оффроуд сподер зависи, може и до 18/100 да стигне .
                      Оператор на италиански реактивен жребец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                        Разход с обикновена газова уредба -около 10/100 извънградско и около 14/100 софийско градско, оффроуд сподер зависи, може и до 18/100 да стигне .
                        Разход офроуд е малко безсмислено понятие, защото понякога разхода се мери по-скоро на моточасове, вместо на километри.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Разход офроуд е малко безсмислено понятие, защото понякога разхода се мери по-скоро на моточасове, вместо на километри.
                          ... а скоростта понякога във възли! Справка: "У ряката"...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                            Мизерна мощност и несъразмерен с колата разход на гориво. Като проходимост е прилична, но с по-големи гуми направо увяхва...
                            Като комфорт и возия се доближава до колиба за средноголямо куче. (Спарки, карал съм не само тази на Мара )
                            Предимство е, че е лека, което хич не е маловажно. Гние като всички и се троши като всички. Все пак повечето джипки в Родината са с отдавна изтекъл проектен ресурс и всеки километър в повече е бонус Недотам добра охладителна система работеща на ръба и много лесно може да го премине.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайхатсу Фероза-плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Мизерна мощност и несъразмерен с колата разход на гориво. Като проходимост е прилична, но с по-големи гуми направо увяхва...
                              Като комфорт и возия се доближава до колиба за средноголямо куче. (Спарки, карал съм не само тази на Мара )
                              Предимство е, че е лека, което хич не е маловажно. Гние като всички и се троши като всички. Все пак повечето джипки в Родината са с отдавна изтекъл проектен ресурс и всеки километър в повече е бонус Недотам добра охладителна система работеща на ръба и много лесно може да го премине.

                              Без никакво желание да изпадам в ненужни спорове, съгласен съм за несъразмерния разход на гориво, но по-малко съгласен за мизерната мощност. Поне в инжекционния модел.
                              Със стандартните гуми се справя добре, а колкото до по-големите, опираме до вечния въпрос къде и как ще се кара.
                              Лично аз, от липса на мощност мога да се оплача само в редки случаи на бързите. С по-големи гуми съм и регенерати. Върви навсякъде като булдозер и харчи...като змей
                              За комфорта съм съгласен, както и за всичко останало.
                              Не виждам никакви очевадни разлики в това отношение (не говорим за окачване) от двата модела къси Витари.
                              Поздрави!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X