Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разглобяване на климатика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разглобяване на климатика

    Здравейте колеги, реших пак да подхвана темата, но този път ще подкрепя думите с дела и снимки.
    Малко предистория, купувайки колата преди 3г.,имах проблем с климатика, тоест не духаше студено. Ходих при един тогава добър за мен майстор, но той беше заменил работната престилка с костюм и взел работник - съответно след 120 лв. бях уверен от "майсторите", че всичко е наред и системата работи. Накарах ги да сложат и оцветител. След около месец, като колата не съм я карал повече от 100-120 км., при движение се чу шум в купето и климатикът за 5 мин.спря да духа хладно. Поради ангажименти с пътувания проблемът повлече крак до тази година. Нова година нов късмет! Отивам в ИНД и им обяснявам горепосочения проблем - добре, но ще трябва да го проверим и ние наново, "ама аз съм сложил оцветител - жалвам се аз и само трябва да го светнете и локализирате проблема" - НЕ, такава е продцедурата. - 110 лв.и си взех колата - в интерес на истината ми казаха, че има някакъв проблем, защото не могат да вакумират системата, но да карам и ако има нещо, да кажа. След 150 км.се чу познатият шум в купето и климатикът спря студеното. Връщам се в ИНД - обяснявам подробно и те казват - "оставете колата да я проверим". Следобяд на същия ден отивам в сервиза и ми казват, че радиаторът в купето е спукан и трябва да се смени ( радиатор - 550 лв, 110 лв - фреон и около 300 лв - ремонт, защото трябвало да се свали цялото табло и т.н. и т.н.), разбира се частта не бе налична и аз казах, че ще се позабавя докато събера пари и обмисля нещата.
    Извинявайте за дългите обяснения, но имайте малко търпение!
    Българите сме все парчета майстори, та и аз реших като батковците да опитам. Накратко разглобих цялата система и разбира се , както и очаквах, в ИНД никой не беше проверил колата, а само на база моите обяснения решили, че е вътрешният радиатор. То хубаво, ама за чия сметка и още като мина пак малко километри и пак се появеще проблема, обяснението щеше да бъде - "ама Господине, то това е друг проблем, дайте още 1000 лв, за да га оправим". Та това е причината аз да разглобя цялата система и да споделя наученото с вас.

    Уви, сайта на който качвам снимки, в момента не се отваря, но утре живот и здраве ще се пробвам пак и ще довърша епоса!!!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    От: Разглобяване на климатика

    Само да проверя http://picvalley.net/ - само аз ли не мога да го отворя или вече го няма?
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Разглобяване на климатика

      Не се отваря и при мен

      Коментар


      • #4
        От: Разглобяване на климатика

        Лошо,всичките ми снимки са тука !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Разглобяване на климатика

          Давайте съвет , къде и как да публекувам снимките ?
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Разглобяване на климатика

            Ее, има толкова други безплатни хостове... Не ща да давам линкове, вече.
            Давай, че ще е интересно!

            Коментар


            • #7
              От: Разглобяване на климатика

              Дадена дума.
              Искам да направя едно уточнение : ВСИЧКО, КОЕТО СЪМ ОПИСАЛ ИЛИ ОБЯСНИЛ НЕ Е ОРИГиНАЛНО РЪКОВОДСТВО НА ПОТРЕБИТЕЛЯ А Е РЕЗУЛТАТ НА МОЙ ТЕРТИП И ВИЖДАНЕ ЗА РЕМОНТ ИЛИ ПРОВЕРКА НА ДАДЕНА СИСТЕМА И АКО ИМАТЕ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ - ПЪРВО ПОПИТАЙТЕ ОТОРИЗИРАН МАЙСТОР ИЛИ СЕРВИЗ.
              Та да започна:
              по съвети на специалисти и на база прочетени публикации реших първо да сваля радиатора и да направя оглед със синя лампа за нарешена цялост, като втора задача бе да го измия с пароструйка в случай, че се е задръстил с боклуци.






















              - ето малко обяснения. Махаме пластмасовата кора отгоре над радиаторите, тя крие 4 болта държащи водния радиатор, следват тромбите - под тях има още по един болт той държи радиатора на климатичната с-ма, отвътрешната страна на радиатора има още 4 болта и накрая сваляме тръбите от компресора. На последната снимка се вижда състоянието на радиатора.
              Искам да уточня , защо е нужно да се измие радиатора след определен пробег. Това е необходимо, защото при задръстен радиатор се нарушава охлаждането на загрятия фреон, което от своя страна затруднява общата работа ( обяснението не е професионално , но има специалисти в форума те да кажат по-професионално ).


              -тук се виждат тръбите от компресора, а най в дясно се вижда и фреоновият филтър - цената му в ИНД е около 300 лв.
              Последно редактирано от zoro-1; 24-09-12, 21:14.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Разглобяване на климатика

                Да продължа, след измиване на радиатора бе поставен обратно и пропускайки компресора, който не е в моята компетенция продължих нататък. Сагата с компресора ще описвам нататък във времето , "когато му дойде времето".
                Уви снимките с разглобяването на жабката са " загубени за поколениета ", но свалянета е въпрос на 2 бр. щифтове на пантите и едно въженци на амортесьора за плавно слизане на жабката, ако някой е на голям зор да стреля във въздуха с лък и ще помагам


                - виждаме капака зад гърба на жабката след премахването му се показва една хоризонтална гереда


                - гредата се сваля след развиване на 2 бр. болтове


                -сваля се капака на филтъра



                и самият филтър






                Свалянето на филтъра не е задължително да става преди разглобяването на самият вътрешен колектор, но поради факта че нямаше упътване кое как става аз го свалих.

                Колеги ще продължа утре, че вече въобще не знам, какво съм писал и какво съм надробил.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Разглобяване на климатика

                  Кефиш ма ,като ползваш ръкавици,аз имам един рафт с такива в гаража,и се сещам за тях като се изгоря,в момента имам един голям мазол от миналата седмица.Защо сваляш климатика,какъв му е проблема ,в смисъл губи фреона ли ! Не ми стана ясно от първия пост !Питам понеже на моя климатик има два датчика за налягане ,имах и аз едни приключения та го разкостих целия заради една объркана букса при монтаж вероятно на касетофон в Италия !Имам в предвид това дето се чува преди да спре да духа не би трябвало да се случва !

                  п.п И аз огелпих нещата,имам в предвид че климатика ти трябва да спре да духа при подаден сигнал от датчика,а не да издава каквито и да било звуци !
                  Последно редактирано от Roninn; 24-09-12, 21:44.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разглобяване на климатика

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    п.п И аз огелпих нещата,имам в предвид че климатика ти трябва да спре да духа при подаден сигнал от датчика,а не да издава каквито и да било звуци !
                    Сега ми светна, само предположение.
                    Звуците може да са от отваряне/затваряне на клапа която променя/пропуска топло/студено.
                    Съответно проблем в управлението й.

                    п.п. Аз имах половин годишна история с моя климатик на Митсубишито. Локализирано място на изпускане на фланеца на изпарителя където влизат тръбите за ниско и високо налягане /студено и топло/. То не бяха майстори, гумички, държи три дена и фреона го няма. Накрая си го разчастих и се оказа спукан фланец на изпарителя вътре в отвора която повреда не се вижда преди да се свали изпарителя. Нов втора употреба и - няма проблеми.
                    п.п.п. Не знам как е на Хюндая, но не е нужно да се сваля цялото табло, само жабката и напречната планка.
                    Последно редактирано от Chicho1; 24-09-12, 22:45. Причина: допълнения
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разглобяване на климатика

                      Почвам с отговорите подред а довечера ще кача и останалите снимки. Първо за ръкавиците - налага се да съм с тях, защото преди 10 г. си докарах алергия към масла, разни обезмаслители и каши с, които тогава си миех ръцете по сервизите. Супер неудобно е и редовно ги свалям или забравям, обаче после сума хапчета и мазила трябва да слагам докато се оправя.
                      Сега за шума в купето - няма да комеентирам мнението на ИНД за това, защото е безпочвено и напосоки ( виждате че сам правя системата ), та отначало мислех и аз че вътре в купето има проблем, дали по радиатора или тръбите. Но има едно НО при чуване на звука НЯМА мирис на фреон, ще видите довечера на снимките че на една от тръбите на вътрешния радиатор има едно разширение ( не знам как се казва ), нещо като вакуум. Обяснението за шума е следното: при намаляване на фреона поради разхерметизация някъде по системата, това разширение резонира при движението на фреона по системата и издава звук все едно че наистина в купето има пробив. Това го научих от професионалисти а не от хора заели места във фирмени сервизи и нямащи си понятие от дейността с която трябва да се занимават. За сега толкова ще се повторя, че довечера ще продължа темата.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разглобяване на климатика

                        Току що след половин час писане ми изчезна всичко

                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разглобяване на климатика

                          Понякога като дадеш "back" на браузъра, нещата стоят.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разглобяване на климатика

                            Втори път ми прави същия намер и леко се ЯДОСВАМ
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разглобяване на климатика

                              Сигурно си с Файърфокс
                              Докато пишеш поста, отвреме на време селектирай текста и му цъквай copy. Така, ако пак се сго*ни, можеш да минеш с по-малко загуби

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X