Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Discovery II Td5, 2000г. +/- ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LR Discovery II Td5, 2000г. +/- ??

    Темата произлиза оттук:
    Диско (200 TDI) vs Диско (300 TDI)


    geko Диско 1 е с 200тди и 300тди двигател 113к.с. а Диско 2 е с тдс мисля че над 120 кс
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-09-10, 19:41.

  • #2
    Чакайте, че малко се обърках.... От коя година нататък са тдс-ите...
    От коя година говорим за Диско 2?

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от geko
      ...значи ли че 300 не е толкова ремонтопригоден? Ако да - защо?
      Абсолютно не. Въпреки, че от последните 300тди от 1998г. има много с елетронно управление на помпата. Бих ги избягнал, след като има и изцяло механичен 300тди така или иначе, въпреки, че 5 години карах Дифендър Td5 (изцяло елетронно управляем двигател) и не съм имал никакви проблеми. А и като чета австралийски и африкански дискусии като цяло хората и там нямат проблеми...

      Първоначално публикуван от Onia s konia
      geko диско 1 е с 200тди и 300тди двигател 113к.с. а диско 2 е с тдс мисля че над 120 кс
      Дискавъри 2 не е с тдс (от БМВ) а е с Td5 - като на Дифендъра (от 1999г. насам), само че повече коне (136-139к.с. стандартно, с чип до 190к.с.). Баварските мотори се монтират само на Рейндж Ровър!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Onia s konia
        geko диско 1 е с 200тди и 300тди двигател 113к.с. а диско 2 е с тдс мисля че над 120 кс
        DISCOVERY 1- 200 TDI, 300TDI - 4cil 2.5 liter turbo intercooled direct injektion diesel, 8 valves
        DISCOVERY 2- Td5- 5cil 2.5 liter turbo intercooled electronic injektion diesel (direct spray) "Pumpe-Duese" , 10 valves
        DISCOVERY 3- TDV6 - 2.7 liter V6 turbo intercooled diesel "Common Rail", 24 valves (не съм много сигурен за броя на клапаните)
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #5
          То стана една тема.... Аз явно съм я оплескал още в заглавието, пък и след това..

          Добре - ще се заровя в нета и ще разбера за годините, двигателите и подобни и след това ще се върна подготвен. Просто в крайна сметка идеята ми беше да разбера има ли смисъл да се дават 20000+ пари за Дискъвъри от 2000 година - с идеята да е кола за десетилетие напред поне.

          Коментар


          • #6
            погледнато изцяло от практическа гледна точка работата е много проста. разликата между 200 и 300 тди е налягането на турбината и настройките на помпата, реално единия е по - разтоварен. според мен няма голямо значение кой от двата двигателя ще избереш, купи си по - запазения.

            ако заговорим за по - новите, тд5 е хубав двигател, но е издържлив само ако е монтиран на дифендер и е 122к.с. на диското и на рейндж ровер има много съкратен ресурс заради чипа който го кара на работи на много коне. друг голям проблем е системата помпа дюза, която страда от лошата нафта и ремонта е много скъп.

            новия 6 цилиндров дизел доколкото знам е на пежо и е доста добър но това не е двигател за 4х4 автомобил, а такъв за лека кола и се държи като такъв, което автоматично изключва офроуда като вариант.

            съвсем друг е въпроса че ако имаш 20000+ лева за кола мисля че има доста по - широк избор от диско 1 - 2
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от geko
              ...Просто в крайна сметка идеята ми беше да разбера има ли смисъл да се дават 20000+ пари за Дискъвъри от 2000 година - с идеята да е кола за десетилетие напред поне.
              За мен няма никакъв смисъл. Единствената кола на ЛР, която е за десетилетие напред (или за внуците както се казва) е Дифендър и то определена комплектация, до определена година (за съжаление).

              Първоначално публикуван от go go go
              ...разликата между 200 и 300 тди е налягането на турбината и настройките на помпата, реално единия е по - разтоварен...
              Как така е по-разтоварен, и кой, след като двата двигателя са с напълно еднакви показатели (с изключение на 200тди при Дифендър)?

              Първоначално публикуван от go go go
              ...ако заговорим за по - новите, тд5 е хубав двигател, но е издържлив само ако е монтиран на дифендер и е 122к.с. на диското и на рейндж ровер има много съкратен ресурс заради чипа който го кара на работи на много коне...
              Td5 не се монтира на Рейндж Ровър (освен ак не говорим за Иван Иванов). Както писах и по-горе, Рейндж-а е единсвения ЛР (който харесваха баварците), който е с двигатели бмв.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Yaro
                Първоначално публикуван от geko
                ...Просто в крайна сметка идеята ми беше да разбера има ли смисъл да се дават 20000+ пари за Дискъвъри от 2000 година - с идеята да е кола за десетилетие напред поне.
                За мен няма никакъв смисъл. Единствената кола на ЛР, която е за десетилетие напред (или за внуците както се казва) е Дифендър и то определена комплектация, до определена година (за съжаление).
                Можеш ли да кажеш за кой Дифендър става дума и как се разпознава?

                Кой друг джип (не ЛР) отговаря според теб на подобни критерии, в такъв случай? Става въпрос за здрава, работна кола, за по-дълго време напред. Просто едва ли ще имам възможност да си позволя нещо такова отново в близките и малко по-далечни години.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от geko
                  Първоначално публикуван от Yaro
                  Първоначално публикуван от geko
                  ...Просто в крайна сметка идеята ми беше да разбера има ли смисъл да се дават 20000+ пари за Дискъвъри от 2000 година - с идеята да е кола за десетилетие напред поне.
                  За мен няма никакъв смисъл. Единствената кола на ЛР, която е за десетилетие напред (или за внуците както се казва) е Дифендър и то определена комплектация, до определена година (за съжаление).
                  Можеш ли да кажеш за кой Дифендър става дума и как се разпознава?

                  Кой друг джип (не ЛР) отговаря според теб на подобни критерии, в такъв случай? Става въпрос за здрава, работна кола, за по-дълго време напред. Просто едва ли ще имам възможност да си позволя нещо такова отново в близките и малко по-далечни години.
                  Да, мога да кажа - според мен (но това е мое мнение). Не бих искал да разразя спорове.

                  За Дифендър - до 2001г. - без тракшън контрол, airbag, новите мулти-функ. табла и т.н. Просто с Td5, серво и ABS (опция). Такъв беше моя. Още по-добре до 1998г. (с 300тди).

                  Иначе, освен Дифендър (за ЛР), останалите се знаят - Уаз, Тойота, Нисан, Г, Паджеро, Исузу, Jeep и т.н...

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от go go go
                    ако заговорим за по - новите, тд5 е хубав двигател, но е издържлив само ако е монтиран на дифендер и е 122к.с. на диското и на рейндж ровер има много съкратен ресурс заради чипа който го кара на работи на много коне. друг голям проблем е системата помпа дюза, която страда от лошата нафта и ремонта е много скъп.

                    новия 6 цилиндров дизел доколкото знам е на пежо и е доста добър но това не е двигател за 4х4 автомобил, а такъв за лека кола и се държи като такъв, което автоматично изключва офроуда като вариант.
                    1. Тд5 не се монттира на Рендж Ровер
                    2. теоретично на Диско има по малък ресурс, а на практика това зависи от това до каква степен е чекиджия шофера
                    3. По добра система от помпа-дюза за БГнафта няма- от както има ТД5 в БГ са сненени не повече от 10 дюзи, като съм бил свидетел на повечето смени
                    4. TDV6 е идеален за джип, т.к. има голям въртящ и при ниски обороти. Известен е като Lion Engine щото е съвместна разработка на Пежо и Ягуар. Когато е на Диско е с 1 турбина, когато е на Ягуар еС тайп е с 2. Ако не си карал просто няма как да знаеш за какъв мотор иде реч
                    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                    Коментар


                    • #11
                      крал съм

                      иначе за тд5 аз съм свидетел как на 2 бройки са им сменени 2 пъти дюзитеч а те са скъпи.

                      а за това че на рейндж не се монтира тд5 ... имам спомени че съм виждал такъв да се продава някъде ... може пък да бъркам. ама тогава модификацията му с 164 к.с. на какво се слага
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        ми аз съм доктор в болница за Ланд Ровър-и и ТД5 относно гориво са доста по непретенциозни от другите.
                        ТД4 и ТД6( фрилендър и рендж ровър) са комън реал на бмв и там дюзите са консуматив, но на тд5.....началника ми има състезателен рендж ровър класик със присаден тд5 дето върви със всякаква нафта и не е имала проблем с дюза до сега, нопоследния път като го подкарах помпата в резервара не беше наред
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Asen - Dezki
                          ...ТД4 и ТД6( фрилендър и рендж ровър) са комън реал на бмв и там дюзите са консуматив, но на тд5...
                          Само да вметна, че единствената прилика между Td5 и Td4/Td6 е търговския тренд, нищо повече..

                          Коментар


                          • #14
                            числото след ТД не е ли броят цилиндри

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Onia s konia
                              числото след ТД не е ли броят цилиндри
                              Точно така.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X