Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основен ремонт

    Колеги, в друга тема съм писал, че компресията ми е спаднала доста. На единия цилиндър е 10, ама на другите 3 е 7-8. Нивата ми е 2000 г., 1,7 карбуратор. Сменил съм всичко по ходовата част и не ми се изхвърля цялата нива, макар че често ми се иска да я бутна в някое дере. Това че съм сменил какво ли не, естествено не значи, че пак не ремонтирам същите части само след 2-3 месеца ама карай.
    Та въпроса ми е за основен ремонт на двигателя. Не бързам, все още върви, ама в един хубав ден след половин една година, при експлоатацията която и налагам ще се наложи сигурно.
    Проверих в Бургас и се оказа, че за части и шлайф ще ми вземат 500 лв и още 200 за труд (минимум). Други ме посъветваха, да си намеря двигател. По интернет гледам разни ниви за части, ама не съм се интересувал. Другия вариант е да взема някоя лада 1600 кубика със запазен двигател и да го сложа на моята. Гледах, разликата с 1,7 е 2-3 коня и 3-4 нютонметра. То сега на моята незнам колко коня са и остана ли де.
    Дайте съвети и естествено ме интересува по-евтино решение, че в може да се наложи да спя в нивата ако е по-скъпо.

  • #2
    До: Основен ремонт

    Ако си вземеш друг двигател трябва и в кат да оправяш документите не новия и тва пак е проблем а за ремонт тука един в Разлог си е правил за 550лв за 4асти + труд.
    [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

    Коментар


    • #3
      До: Основен ремонт

      Абе за КАТ хич не ми пука. Няма да оправям нищо. Никой няма да ме проверява в гората .

      Коментар


      • #4
        До: Основен ремонт

        Ако вземеш друг мотор не се знае колко ще изкара и какво му е състоянието мое мнение обиколи магазините за ладови части и виж цените и прави твоя мотор.Скоро питах за бутала за 1.7 казаха ми че са около 160лв.комплекта мисля че няма да ти излезе 500лв дори и да шлайваш коляновият вал.Труда е толкова но става нов двигател.

        Коментар


        • #5
          До: Основен ремонт

          читава ладичка 2106 -1600 можеш да вземеш за 200 -300 лв.А двигателя 1600 е по успешен от 1700.

          Коментар


          • #6
            До: Основен ремонт

            Ако не е изгнила много, и другите неща си и работят добре, един основен ремонт, няма да и се отрази зле.
            Двигател втора ръка е таралеж в гащите!
            Поне части има всякакви. Важно е да попаднеш на свестен майстор. Тъкмо ще се погледнат и клапани, лагери и семеринги.
            Успех!

            Коментар


            • #7
              До: Основен ремонт

              Изобщо не е изгнила. Няма грам ръжда по нея. Изстъргал съм всички стари фабрични битуми по нея, дето е имало наченки на ружда съм изшкурил, грунд и антикор вътре, отдолу и където се сетите. Затова не ми се изхвърля. Ако взема друга , ще е по зле. Ама ми омръзнаха маистори. Напролет правих спирачки. Зимата ми блокираха и един смениа помпа незнам какво си - 200 лв. Не съм минал и 200 км и на друго място (нямаше как да се върна при тоя) ми замина едното спирачно буталце и пак 40-50 лв.
              Така че повече се плаша от майстори, отколкото от нов двигател.

              Коментар


              • #8
                До: Основен ремонт

                ВАЗов двигател на старо е руска ролетка,или печелиш с много здрав и добър двигател или копуваш по-зле и от сегашния.По-добре си ремонтирай стария двигател,ако е както казваш че страда от загуба на мощност и слаба компресия,не бери грижа за коляновия вал.По-добре шлайфай блока и сложи по-голями бутала,така ще спечелиш повечко сила.Комплект бутала с по-голям диаметър е около 110-130лв,комплект сегменти-25лв,гумички на клапаните 1-2лв,шлайфане на блок около 35-50лв(за тука не съм много сигорен,в съседното село Баня го правят за 35лв),шлайд на клапани 10лв.Това излиза на обща сума от - + 250лв,и ако можеш да направиш всичките процедури сам,освен шлайфането на блока,това е крайната цена.Майстор дати вземе за зглобяване на двигателя около 80-100лв,преценка по нашите майстори тук,това ти говоря за свален двигател само даго разглоби и наглоби,но нети препоръчвам двигател на старо

                Коментар


                • #9
                  До: Основен ремонт

                  Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                  Изобщо не е изгнила. Няма грам ръжда по нея. Изстъргал съм всички стари фабрични битуми по нея, дето е имало наченки на ружда съм изшкурил, грунд и антикор вътре, отдолу и където се сетите. Затова не ми се изхвърля. Ако взема друга , ще е по зле. Ама ми омръзнаха маистори. Напролет правих спирачки. Зимата ми блокираха и един смениа помпа незнам какво си - 200 лв. Не съм минал и 200 км и на друго място (нямаше как да се върна при тоя) ми замина едното спирачно буталце и пак 40-50 лв.
                  Така че повече се плаша от майстори, отколкото от нов двигател.

                  Ами, значи ти е време, и ти да станеш майстор.
                  Взимаш едни четива "аз ремонтирам", четеш, намираш необходимите инструменти и я почваш. Е изключвам шлайфа.
                  Три пъти съм го правил упражнението със ЗАЗ и един път з 2105.
                  Човек се учи докато е жив.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Основен ремонт

                    Почвай ремонта и не се замисляй.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Основен ремонт

                      Ремонт на този мотор е доста елементарен. Гласувам за ремонт. Отделно ще си сигурен в частите, коите ще исползваш. Ако сложиш качествени, ще имаш достатъчно дълговечен и сигурен двигател.
                      Последно редактирано от Злой; 30-03-10, 19:22.
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Основен ремонт

                        И аз мисля,че е по-добре да ремонтираш твоя-1.7 е по-добър като мощност и въртящ момент от 1.6.Карам 1.6 на леката си кола Жигули и е с над 10 атм.компресия,но определено 1.7 "дърпа" по-добре даже и в Нива.Още над 2000об.мин. усещаш тягата,затова не се заблуждавай и си прави твоя 1.7.Може да са 100 кубика,но се усещат.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Основен ремонт

                          Каръл съм 1.2;1.3;1.5;1.6 най съм доволен от 1.5 няма друг такъв двигател а личното ми мнение е да ремонтираш ще можеш да го барнеш /да шлайфаш смуктелите и колекторите при повече желание ако изравниш дължината на колекторите можеш да докараш още 4-5 кс
                          И изобщо да го усъвършенстваш както ти душата иска.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #14
                            До: Основен ремонт

                            Ако е за тебе - ремонтирай. Освен ако не намериш стар 2106 / 2121 двигател, който да е в движение и да може да се провери състоянието.

                            1.7 наистина май живеят по-кратко - не знам защо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Основен ремонт

                              1700 работи на по висок температурен режим.За основа на този двигател е използван 1500 със по широки бутала-82 мм.Стените на блока са станали по тънки и той грее повече.За да компенсират това са сложили бая голям радиатор.За да увеличат мощността са увеличили степента на сгъстяване ,а това си иска газ или по качествен бензин.И отварянето на всмукателния клапан е увеличено с 1 мм.Електронното запалване също дава повече мощност

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X