Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

    Здравейте,

    Преди седмица закупих Trooper в срвнително добро състояние, но с липси. Според VIN декодера и тази тема ДВГ ми е 2.3 бензин с код 4ZD1, а делкото би трябвало да е Hitachi D4R88-23. Тъй-като въпросното липсва (и се очертава като трудно за намиране) дали някой от вас има представа за взаимозаменяемо от друг автомобил?

    Поздрави

    Румен LZ1BDZ

    p.p това май ми е първата тема във форума. Дано не съм объркал нещо.

  • #2
    От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

    Незнам дали ще успееш да го замениш с такова от друг автомобил,но що не си купиш едно втора употреба.
    Миналата година мойто изгоря и още с първото позваняване исузу на части,намерих здраво.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

      звънни 0898780604 за да обясниш какво ти трябва,няма еквивалент но и в това положение са три вида.
      Последно редактирано от isuzo; 07-04-15, 22:04.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

        Взех за проба делко от 2,6 - 4ZE1 мотора. Като механика пасва, как ли ще е с електрическата част? И на исъществуващата инсталация, и на "новото" делко кабелите са четири на брой. Следва задълбочено изучаване на запалителната система на автомобила. Ако някой се е сблъсквал с подобен казус, моля, помагайте

        Коментар


        • #5
          От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

          Няма да стане от 2,6,то само дава сигнал на компа кога да даде искрата.
          Докато на 2,3 всичко е в делкото.
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • #6
            От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

            Тоест няма да стане без преправяне в т.ч. насаждане на допълнителни елементи, които да прекъсват тока на бобината. Би ми спестило време ако знаех на какъв принцип делкото от 2.6 дава сигнал на компа, и дали го прави за всеки цилиндър в ГМТ. Май ще трябва да го разглобя, макар да не ми се иска понеже уговорката с продавача е само да тествам. А дали на 2,3 делкото има вакуумен авансатор? Поздрави Румен 0878 / 378707 Виваком

            Коментар


            • #7
              От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

              Първоначално публикуван от daskal4e Преглед на мнение
              Взех за проба делко от 2,6 - 4ZE1 мотора. Като механика пасва, как ли ще е с електрическата част? И на исъществуващата инсталация, и на "новото" делко кабелите са четири на брой. Следва задълбочено изучаване на запалителната система на автомобила. Ако някой се е сблъсквал с подобен казус, моля, помагайте
              Първоначално публикуван от daskal4e Преглед на мнение
              Тоест няма да стане без преправяне в т.ч. насаждане на допълнителни елементи, които да прекъсват тока на бобината. Би ми спестило време ако знаех на какъв принцип делкото от 2.6 дава сигнал на компа, и дали го прави за всеки цилиндър в ГМТ. Май ще трябва да го разглобя, макар да не ми се иска понеже уговорката с продавача е само да тествам. А дали на 2,3 делкото има вакуумен авансатор? Поздрави Румен 0878 / 378707 Виваком
              Колега, звънни на Лозан и ще си решиш проблема.

              Цитирам му поста, ако си пропуснал да го видиш.

              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
              звънни 0898780604 за да обясниш какво ти трябва,няма еквивалент но и в това положение са три вида.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Trooper 2.3 бензин 4ZD1, съвместимо делко?

                Здравейте, Изнамерих делко, което е от по-нов модел (индукционно е, мойто е било контактно). Комбинирах със запалителен модул, български, пловдивско производство. След тест - искра има на всички свещи. Монтирах го в ГМТ на 4ти цилиндър, както е в сервизното ръководство. Белезите на колянов и разпределителен валове съвпадат. Делкото също е на центровка. Сега проблема е че не иска да запали. Паля го на газ, тъй-като бензина е проблемен (карба е Кайхин от Ауди 80) и засега не съм свързал подаването на бензин. Дали пропускам нещо? Има ли нещо специфично при паленето? Дали е от това че пробвам да го паля с празна охладителна уредба (има липсващи маркучи и още не съм я свързал), но не би трябвало да е от това, защото доколкото знам моя модел няма компютър, а и е факт, че след монтажа на делкото искра има. Някъде бъркам и вероятно е нещо дребно - но какво? Много кофти ситуация, от три месеца си имам джип, а не мога да му чуя гласа и да го подкарам. Всяко предложение е добре дошло Благодаря предварително

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X