Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санитарен силикон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санитарен силикон

    Колеги препоръчайте ми качествен силикон за баня.Проблема ми е следният, сифона ми близо до стената и участъка до него е във вода по време на къпане. В този ъгъл има пропуск на вода .Пода ми е плочка а стените пвц.И не мога да уцеля силикон който да направи добър контакт между двата материала, плочка -лайсна . На няколко пъти го зачиствам, суша и полагам нов като последно пробвах с два вида като отдолу сложих силикон за пвц тънко и после отрязах накраиника под ъгъл и направих широк ъгъл със санитарен.И пак има пропуск. Установявам го като погледна през отвора за водомера , сифона е под него.Ако не може да се спомене марка с цел реклама , на лични .
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

  • #2
    От: Санитарен силикон

    Може би има смисл да пробваш с полиуретанов такъв ,има малки ''саламчета '' може да се справиш и без пистолет ,само че с ръкавици ,няма миете това чудо .Ако не се лъжа ,сивия най здрав

    Коментар


    • #3
      От: Санитарен силикон

      Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
      Колеги препоръчайте ми качествен силикон за баня.Проблема ми е следният, сифона ми близо до стената и участъка до него е във вода по време на къпане. В този ъгъл има пропуск на вода .Пода ми е плочка а стените пвц.И не мога да уцеля силикон който да направи добър контакт между двата материала, плочка -лайсна . На няколко пъти го зачиствам, суша и полагам нов като последно пробвах с два вида като отдолу сложих силикон за пвц тънко и после отрязах накраиника под ъгъл и направих широк ъгъл със санитарен.И пак има пропуск. Установявам го като погледна през отвора за водомера , сифона е под него.Ако не може да се спомене марка с цел реклама , на лични .
      Санитарният на Церезит е основният който ползваме в работата ни.Конкретно като твоят случай,аналогично сме уплътнявали плочки и ПВЦ профили,без проблеми.Остава да спазиш технологията за почистване и полагане.Както и да осигуриш/ в разрез /поне няколко милиметра материал,а не да го полагаш само повърхностно по фугата.

      Коментар


      • #4
        От: Санитарен силикон

        Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
        Може би има смисл да пробваш с полиуретанов такъв ,има малки ''саламчета '' може да се справиш и без пистолет ,само че с ръкавици ,няма миете това чудо .Ако не се лъжа ,сивия най здрав
        Този дава много добър резултат. Измива се с боров терпентин или нещо подобно беше. Можеш да цопнеш с пръста и да минеш отгоре, както при другия със сапунов разтвор. Всички други силикони са за по-"тънки" нанасяния и специфични.
        Не знам точно как стоят нещата, но ако водата се събира там, най-добре залепи някаква декорация, която да действа и като изолация.
        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

        Коментар


        • #5
          От: Санитарен силикон

          Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
          Този дава много добър резултат. Измива се с боров терпентин или нещо подобно беше. Можеш да цопнеш с пръста и да минеш отгоре, както при другия със сапунов разтвор. Всички други силикони са за по-"тънки" нанасяния и специфични.
          Не знам точно как стоят нещата, но ако водата се събира там, най-добре залепи някаква декорация, която да действа и като изолация.
          Мислех да се залепи нещо там , но не се сетих какво да бъде и да покрие ъгъла.Каква да бъде тази декорация?
          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

          Коментар


          • #6
            От: Санитарен силикон

            PU 50 полиеританово лепило ползвам по няколко кашона на месец!Това който го е измислил е бил голям мързел......лепи яко и е еластично като гума!Мие се с короселин или бензин...но само когато е прясно инак махане няма!Само с нож!сиво черно има и бяло,цвета няма значение важното е да е 50!Намерил съм му толкова много приложения на това че съм втрещен колко е полезно!Ползвам го от години за какво ли не!едно от най доброто е на DEN B...EN
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Санитарен силикон

              Аз минах кюшетата с ацетатен. Заглажда се с мокър пръст/плюнка/. Държи вече повече от 6г.При намазването мирише на оцет.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X