Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

    Здравейте!

    Къде може да се намерят филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 за ГАЗ 69 ?
    Възможна ли е промяна на мазителната система за да се ползват съвременни конфеционални филтри?

    Благодаря Ви предварително !

    Поздрави !
    Влаев

  • #2
    От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

    До колкото съм наясно, това е оригиналният двигател на джипа. За финото почистване би трябвало да го има в магазините за руски авточасти. За грубото почистване мисля, че бяха някакви пластини, които не се сменят, а само се върти ръкохватката, която е като тресчотка и се източва утайката от пробката. В книжката пише, че маслото се сменя на 2 000 км. , заедно с това във въздушния филтър. За този мотор не съм запознат, но за двигателя от ГАЗ 21 има една приставка, която се навива на блока и с нея се ползва маслен филтър от "Жигули" (по спомен). Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

      Имам филтри за масло за ГАЗ 69 и М20 Варшава и Волга 21.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

        Тази тема я има и е много стара. Само трябва търпение да се намери във форума. На мястото на грубия филтър се поставя фланец с резба за филтър, като за Лада. Проблема е че мястото е много малко и не може да е много дълъг/висок. Изхода от маслената помпа за маркуча към финния филтър се затваря със заглушка/тапа и так се получава пълнопоточно очистване на маслото. В заводския вариант се пречиства финно само част от маслото, което излиза от помпата и след филтриране се излива в картера направо, а с доработката всичкото масло от помпата се филтрира финно и отива да маже работните повърхности. Така се увеличава и работното налягане на маслото, което е хроничен недостатък на този мотор. За борба с ниското налягане производителя препоръчва, заедно със смяна на сегментите, на 60 хил. км. да се сменят и лагерите на коляновия вал и биелите. Аз карам така от 10 години.
        0886 854 174

        Коментар


        • #5
          От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

          Абсолютно подкрепям Иван! Изхвърляй я тая гадост, преди да ти се наложи да изхвърлиш/ремонтираш двигателят!

          Купува се/намира се/измолва се готов преходник от Жук/Ниса. Поляците към края на 70-те години се сещат, че тая система с двата филтъра е неадекватна и архаична, и внедряват тая рационализация - алуминиев фланец, който от едната страна се завинтва на мястото на грубия филтър, а от другата страна - сменяем елемент от Лада/Полски ФИАТ/Форд или там каквото пасне на разбата. Отиди до някой скрап където има Жук или Ниса и си свали фланеца. Демонтира се и после се монтира за не повече от 7 минути с цигарата
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #6
            От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

            Фланеца може и да се изработи. Мога да предложа чертежи за мотор Жук/Ниса и за М-21. Разликата бе в броя болтове към блока, доколкото си спомням. Единствената особеност е, че резбата за филтъра е цолова и стругарят трябва да има тази възможност на струга. Ако някой се интересува, нека каже. Ще потърся и ще кача тук чертежите.
            0886 854 174

            Коментар


            • #7
              От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

              Друг възможен вариант е да се използва готова конзола за изнесен филтър за масло. Аз примерно с цел да я сложа на УАЗ си взех от дизелово Рено Еспас 2. В добавка има вграден топлообменник през който може да се пусне вода от охладителната уредба.

              Не че съм стигнал да го направя де, ама е елементарно защото всичко завършва на маркучи.

              Коментар


              • #8
                От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                Съгласен! Единствено условие е маркучите да са истински. На мен ми се спука скоро маркуча към масления радиатор... Беше си късмет, че трябваше да сляза за да затворя портата и така видях че тече.
                0886 854 174

                Коментар


                • #9
                  От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                  Абсолютно подкрепям Иван! Изхвърляй я тая гадост, преди да ти се наложи да изхвърлиш/ремонтираш двигателят!

                  Купува се/намира се/измолва се готов преходник от Жук/Ниса. Поляците към края на 70-те години се сещат, че тая система с двата филтъра е неадекватна и архаична, и внедряват тая рационализация - алуминиев фланец, който от едната страна се завинтва на мястото на грубия филтър, а от другата страна - сменяем елемент от Лада/Полски ФИАТ/Форд или там каквото пасне на разбата. Отиди до някой скрап където има Жук или Ниса и си свали фланеца. Демонтира се и после се монтира за не повече от 7 минути с цигарата
                  Перфектна доработка се получава. Карам така от 7 год. Двигателя потдържа много добро налягане даже на ниски обороти. Карам с полусинтетика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                    Благодаря Ви колеги !

                    Ще се ориентирам сигурно към фланец от Жук или Ниса!
                    Ще пиша като намеря решение.

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                      Требва ти ,е такова нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                        Че му трябва - това е ясно! Описал съм от къде се добива и как рАботи! Това, горното, се продава в Русия, самоделно/новоделно е и струва немалко пари + доставка + паричен превод. Ако пък се прави от чертеж, има прекалено много стругаро-шлосеро-фрезистки мероприятия и ще струва много пъти повече от готов полски заводски преходник, който изглежда така:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140112_043232.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5716471
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140112_043249.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5716472
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Друг възможен вариант е да се използва готова конзола за изнесен филтър за масло. Аз примерно с цел да я сложа на УАЗ си взех от дизелово Рено Еспас 2. В добавка има вграден топлообменник през който може да се пусне вода от охладителната уредба.

                          Не че съм стигнал да го направя де, ама е елементарно защото всичко завършва на маркучи.
                          Седи си кротко при мен горе в базата С два резбови преходника може да застане на всеки автомобил освен това си има топлообменник с който елиминираш един проблемен при руските двигатели елемент масления радиатор .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                            Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                            Така се увеличава и работното налягане на маслото, което е хроничен недостатък на този мотор
                            Вярно, че вдига налягането, ама само в частта от помпата до филтъра. След него-същия х.й... Как се вдига налягането си го написал веднага след текста който цитирам.

                            Първоначално публикуван от t72 Преглед на мнение
                            Двигателя потдържа много добро налягане даже на ниски обороти.
                            Това сравнено с преди слагането на пълнопоточен филтър ли е? А случайно да си сменял лагери на коляновия и разпределителния вал, та оттам да дойде по-високото налягане?

                            Защото ако там(в лагерите) има голяма хлабина-чакай да се вдигне налягането.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

                              Имам подобен преходник за филтър, а също и оригинален филтър за финно пречистване в темата части за УАЗ.

                              Sent from my JY-S3 using Tapatalk
                              УАЗ 452АЭ 1975г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X