Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на струг

    Здравейте,
    Нов съм във форума, но видях, че тук има тоста вещи хора, към които мога да се обърна за съвет.
    "На село" имам стар струг С8, който по принцип работи, но ми е много неудобно всеки път, когато трябва да остържа нещо да бия път от София до В. Търново. По принцип бях решил да си го докарам, но първо ще трябва да го разглобя, да транспортирам и т.н. разправии. Тук видях, че се продават някакви настолни руски стругове
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42275
    и като цяло очевидно всички ги смятат за хубави. Проверих на още няколко места и излезна и това:
    http://sevalt.com/catalog.php?cat=117
    Писах запитване за цена, но още не съм получил отговор.
    Всъщност идеята ми е да си купя някой "напълно функционален", но по-малък от C8-цата струг. Можете ли да ми кажете кои стругове от това семейство са по-малки? Например C11, LM320, 360 и т.н. -
    http://www.metalik.com/pdf/pdf_new/LM_360_DEU.pdf
    Искам да попитам и дали някой ще ме ориентира към какво да се насоча? Има ли някой опит със струговете, които предлагат SEVALT?
    А някой има ли представа (разглобявал ли е) как най-удобно се разглобява C8-цата?
    Много въпроси зададох и едва ли някой ще иска да ми отговори на всички, но аз все пак се надявам
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

  • #2
    До: Избор на струг

    Не се занимавай с други стругове.
    Разглоби Ц8-цата и си я докарай. Другите стругчета няма да са по-евтини от 3-4000 лв.

    Ц8-цата като и свалиш двата крака, влиза в ремарке за кола, и може да се качи и свали от двама по-ячки мъжаги.

    Двата крака или там как се казват не знам се държат към паралелите на по 4 болта. Нищо сложно.
    Не разглобявай нищо, което се държи за паралелите, еле пък редуктора. Тези неща са настроени да са съосни и ако ги разглобиш, вече нямаш струг. Настройката ще те довърши.

    Успех
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      До: Избор на струг

      Само внимавай да не го изпускат като го носят, понеже е чугунен.
      С-11 е почти два пъти по-голям, а по-малкият С-5 не се произвежда от незапомнени времена. Хептен малките са си малки, от тях не можеш да искаш каквото от осмицата. Пък и за да работиш на малко стругче, все едно трябва да имаш голям. Смятай го като комплектация на тежка хубава работилница, не като самостоятелно нещо.

      Коментар


      • #4
        До: Избор на струг

        Благодаря ви за отговорите.
        Аз, обаче реших да си оставя C8-цата на село. За сметка на това си купих "Красньiй пролетарий", на който мисля да си бачкам в София. Честно казано за всичките години, в които ИЗОБЩО ми се е налагало да струговам нещо то реално би могло да се направи и на малкият струг. Всъщност един от проблемите ми с С8-цата е, че къщата на село се събаря и ще дойде време, когато хич май няма да мога и да го извадя от там. За съжаление не мога да пускам все още обяви в "Продавам", но когато ми позволят ще пусна С8-цата за продажба там. При условие, че не е чак такъв проблем да се транспортира все някой може и да се навие да го купи.
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • #5
          До: Избор на струг

          ако не нарушавам някое правило 0888 139 368 от в.т. съм и проявявам интерес към C-8 веско

          Коментар


          • #6
            До: Избор на струг

            От къде купи струга Красний пролетарий и за колко пари?

            Коментар


            • #7
              До: Избор на струг

              Първоначално публикуван от lubo9 Преглед на мнение
              От къде купи струга Красний пролетарий и за колко пари?
              Чети бе човек в първия пост, първия линк цък
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Избор на струг

                мерси имаш ли някакви отзиви за тия стругове?

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на струг

                  Първоначално публикуван от lubo9 Преглед на мнение
                  мерси имаш ли някакви отзиви за тия стругове?
                  Прегледай темата от тук:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42275
                  Има няколко страници с отзиви, сравнения, описания и т.н.
                  Както и за всяко друго нещо - важно е за какво ти трябва. Ако е за домашна работилница - мисля, че това е машината.
                  Има и някои "негативи", но това според мен са прекалени претенции от хора, които са свикнали с наистина добри машини като С8 или С11. Говоря например за това, че няма "бърз" самоход.
                  Така или иначе темата за това не е тук. Прегледай линка, който съм сложил горе и, ако имаш въпроси ги задай там.
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на струг

                    Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                    Прегледай темата от тук:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42275
                    Има няколко страници с отзиви, сравнения, описания и т.н.
                    Както и за всяко друго нещо - важно е за какво ти трябва. Ако е за домашна работилница - мисля, че това е машината.
                    Има и някои "негативи", но това според мен са прекалени претенции от хора, които са свикнали с наистина добри машини като С8 или С11. Говоря например за това, че няма "бърз" самоход.
                    Така или иначе темата за това не е тук. Прегледай линка, който съм сложил горе и, ако имаш въпроси ги задай там.
                    Колега а C8 махна ли я.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на струг

                      Не съм. Продава си се още. В Търновско е.
                      А някой търсеше задно седло за С8-ца - миналата седмица си бях до село и видях, че има едно (освен това, което е на струга). Не знам, обаче как може да се разбере точно дали ще стане.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на струг

                        каква цена всъшност искаш на 8-цата
                        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на струг

                          За С8-цата съм пуснал обява в Продавам. Там може да видите и снимки.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...611#post679611
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X