Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преса за еко-брикети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преса за еко-брикети

    Някой пробвал ли е да направи подобна преса,става въпрос за шнекова.Гледах една на цена 10000е без ДДС,но ми се стори доста просто изпълнение.

  • #2
    До: Преса за еко-брикети

    проста е на пръв поглед,но всичко си има значение,обороти,мощност,стъпка на шнека,редуктор,елмотор,лагери и т.н.,а цената 10000лв.е добра

    Коментар


    • #3
      До: Преса за еко-брикети

      интересна тема, от доста време ровя из нета за подобни неща,
      има доста фирми, предлагащи необходимото оборудване.
      Любопитно ми е има ли някой тук, който се занимава с нещо подобно,
      пък и ако сподели малко опит....

      Коментар


      • #4
        До: Преса за еко-брикети

        Не. Обаче знам един свиреп тип, член на тоя форум и жив инженер. Ако го заинтересовате, аз ще помогна с каквото мога.
        От Бургас е, и обича американски джипове. Ама да не посочвам с пръст, че после Джорджо може да ме бие.

        Коментар


        • #5
          До: Преса за еко-брикети

          Първоначално публикуван от Rosen74 Преглед на мнение
          ...има доста фирми, предлагащи необходимото оборудване...
          Можете ли да посочите такива фирми?
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: Преса за еко-брикети

            мога , ама да не се сметне за реклама?
            http://forum.baptep.org/viewtopic.php?t=20
            тук е писано доста по въпроса,
            и гугъла дава доста резултати,
            аз скоро смятам да разгледам тези:
            http://andromeda-bg.com/,
            на живо ,после ще разскажа тук,
            но бих видял някъде работеща инсталация,
            че ми е малко страшно Made in BG ....
            Последно редактирано от Rosen74; 04-03-09, 11:44.

            Коментар


            • #7
              До: Преса за еко-брикети

              Какво точно произвежда тази преса?
              Малки пелети или тези големите цилиндрични запресовки?
              И има ли някакви свързващи вещества, лепила, минават ли брикетите през сушилня?
              Извинете ме за въпросите, не ми е работа искам инфо за лична култура.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: Преса за еко-брикети

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Какво точно произвежда тази преса?
                Малки пелети или тези големите цилиндрични запресовки?
                И има ли някакви свързващи вещества, лепила, минават ли брикетите през сушилня?
                Извинете ме за въпросите, не ми е работа искам инфо за лична култура.
                -Колега, не се използват свързващи вещества.Суши се суровината до 5-8% влажност,а не готовата продукция. В Попово успешно работят шнекови преси .-
                -Един мой приятел работи по проекти за еко-брикетни преси и аз му помагам. Ако нещо конкретно те интересува -питай? (на 30 км. си от нас)

                Коментар


                • #9
                  До: Преса за еко-брикети

                  А някой знае ли как стои въпроса с КПД на тези машини?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Преса за еко-брикети

                    В какъв смисъл КПД?
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      До: Преса за еко-брикети

                      Имам приятел който си направи преди години такава машина и произвеждаше еко брикети. Взимал съм от него и самного добри. Имам от преди 4 години останали и не са мръднали.
                      До колкото разбрах срущу определена сума би предоставил чертежите на машината. При интерес ще го попитам.

                      Отказа се да ги произвежда в Плевен, поради това, че в региона няма достатъчно суровина, а нямаши собствен превоз. И премести машината някъде около Троян. Брикетите са от тези квадратните със скосените ъгли и дупка в средата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Преса за еко-брикети

                        Първоначално публикуван от stamenov1 Преглед на мнение
                        Имам приятел който си направи преди години такава машина и произвеждаше еко брикети. Взимал съм от него и самного добри. Имам от преди 4 години останали и не са мръднали.
                        До колкото разбрах срущу определена сума би предоставил чертежите на машината. При интерес ще го попитам.

                        Отказа се да ги произвежда в Плевен, поради това, че в региона няма достатъчно суровина, а нямаши собствен превоз. И премести машината някъде около Троян. Брикетите са от тези квадратните със скосените ъгли и дупка в средата.
                        Ще разскажеш ли малко повече за тази машина? Снимчици? Къде се намира?
                        Координати на "един приятел"?
                        Щото пресата и дробилката май не са най-големия проблем, по-важна е сушилнята....

                        Коментар


                        • #13
                          До: Преса за еко-брикети

                          Като писах за КПД имах в предвит отношението м/у разходите
                          който се правят по време на процеса на производство на определено количество еко брикети ( Ток ,суровина ,амортизация и ..... т.н съпътстващи разходи),и приходите т.е крайната цена на продукта.Защото ако е 0 или с отрицателен знак какъв е смисъла от цялото занятие.Та за това питам за КПД

                          Коментар


                          • #14
                            До: Преса за еко-брикети

                            От десетина,че и повече години ме вълнува темата за тези преси.Бил съм в няколко фирми които ги произвеждат,правили са пред мен демонстрация на производство на еко-брикети.Цената е доста солена за тези преси.Колегата посочва 10000лв. на нас искаха същата сума,но в евро.Има един много по-сложен въпрос -суровината и подготовката за брикетиране и главно съхранението.За материал може да се използва всичко от растиеневъдството/слама,царевичак и др.такива/от дърводобива всичко което е нестандартно от дървообработването стърготини и талаш и слънчогледови отпадъци от маслопроизводството.За да се затворите цикъла на произвадство на брикети Ви трябва техника за прибиране на суровината от полето/растиеневъдството/,скадова база,сушилня/ако работите през горещите дни на лятото може и да не трябва/,машина за раздробяване/късовете дрябва да са около 8-10мм./,машина за брикетиране,машина за рязане,машина за опаковане/съхранението на готовата продукция е по-трудно без опаковка /,склад за продукта/сух/ За тези от дъводобива са нужни много яки дробилки и обазателно сушене на материала.За отбелязване е,че дървените стърготини се сушат трудно.На фона на всичко това трябват енерго носители и работна ръка.Доста енергоемък и трудоемък процес.С всичко това което казвам не искам никого да оказвам от това да прави еко-брикети или пък да ги произвежда -"за всеки влак си има пътници" Преди няколко години конструирах и произведох първата си гранулат преса за фураж.Принципно устроиството е същото,разликата е в дюзата.Технологичния процес не се различава.По принцип производителноста на тези машини е ниска, може да се увеличи,но това трябва да стане са сметка увеличение на габаритите на машината и потребяваната от нея енергия.Един основен недостатък при тези преси е бързото износване на работните органи -10-15т.продукция. На всички които са поели по този път - успех.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Преса за еко-брикети

                              Тук в Сливница има цех за еко брикети , правят ги от люспи на сланчоглед и не използват никакво лепило за направата им , а много силна преса и нагряване . Защото когато пипнеш брикета след като е излязал от пресата той направо гори . Ето ми телефона на собственика на цеха ако ви интересува нещо повече или искате да си поръчате 0896 609 958 , казва се Милен

                              Спомням си, че миналата година една от преподавателките ми в университета - инж. Ковачева се опитваше да направи плоскости от слама, чрез пресиране . Нямам представа до каде е стигнала , но ако има интерес ще разпитам и ще пиша .
                              http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X