Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AVM Хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • AVM Хъбове

    Има проблем с свалянето на хъбовете. Малките шестограни в корпуса непомръдват. 3мм ключ превърта, а 4мм не влиза. Има ли нещо специфично? Ето за такива става въпрос:
    Прикачени файлове
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    До: AVM Хъбове

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Има проблем с свалянето на хъбовете. Малките шестограни в корпуса непомръдват. 3мм ключ превърта, а 4мм не влиза. Има ли нещо специфично? Ето за такива става въпрос:
    Натърти ги малко с чука и може да тръгнат, ако вече си прецакал шестограма има едни въртоци май се казваха еврейска звезда от тях набиваш най близкия по размер той се врязва и въртиш внимателно.

    Коментар


    • #3
      До: AVM Хъбове

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      ... Има ли нещо специфично? ...
      Тия май бяха инчови. Фулдата си къташе едно шестогранче като за тях.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: AVM Хъбове

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Тия май бяха инчови. Фулдата си къташе едно шестогранче като за тях.
        Точно това ме глождеше. Така се обясняват нещата. Благодаря.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          До: AVM Хъбове

          Преди време колегата "huко" търсеше нещо и му пратих този линк http://www.unior.bg/ не каза какво е направил и дали е доволен, аз от тях съм вземал инчови инструменти понеже в Джипчо почти няма(ше) метрична резба и съм доволен. .......виж внимателно дали болтчетата са с шестостенен ( хексагонал, Ален ) или звезден (торкс) отвор, и след това както Явор каза с чука или по-добре с чукащата отверка ....сред "фероца"-джиите "Делчо" преди месец и нещо пусна сходна тема, ама и той се потопи и не каза какво е направил
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: AVM Хъбове

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            ... с чука или по-добре с чукащата отверка ...
            А бе, и с чука може, ама най-вече ако колата е на пациент, а не лична.
            Просто си трябва правилното ключе и болтовете се отвиват.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: AVM Хъбове

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              А бе, и с чука може, ама най-вече ако колата е на пациент, а не лична.
              Просто си трябва правилното ключе и болтовете се отвиват.
              Чаво моля те, чука си е чук, не се шегувам друго си е като се понатърти.
              Все пак това ни е работата нали.

              Коментар


              • #8
                До: AVM Хъбове

                Инчови шестограми имаше в Практикер около 10 лв.

                Коментар


                • #9
                  До: AVM Хъбове

                  На моите хъбове вътрешния шестостен е милиметров но пък вобще нямат отвиване,тия болтове след опитите да ги отвия вече ме страх щото на няколко от болтчетата шестостена замина и сега май ще прибягвам до идеята на Явор,притеснявам се обаче от счупване на главите на единия хъб му липсва вече една от главите на болтове.Явно от опити за сваляне от предишния собственик.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: AVM Хъбове

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    и с чука може,
                    Може по чукащата отверка Не се сърди, ползвам твоето изказване за да обясня (макар че поне веднъж тук съм го писал) че това си е специален отделен инструмент с цена от около 20 лв. до....който създава въртящ момент при удар с чук (а не отверка, секач, длето по което се чука) по този начин се премахва характерното за всички отверки "желание" при завъртане да ни "изхвърлят" от шлиците били те (+) (-) ( * ) или нещо друго. Има го във всеки по-добър магазин за инструменти и в моя гараж също ако ти се идва на теб или друг колега да гледа - добре дошли
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: AVM Хъбове

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Чаво моля те, чука си е чук, не се шегувам друго си е като се понатърти.
                      Все пак това ни е работата нали.
                      Знам, че не се шегуваш, и че чукът си е сериозен и необходим инструмент. Имам предвид, че е най-добре да се намери и да се използва правилния ключ, за да не се налага после колегата да се чуди какво да прави с болтове с разбити глави.
                      Пък после винаги може да се помогне с един чук и една-две майки.
                      Ама мен лично ме притеснява прилагането на "насилие" по хъбовете. Сигурно има нещо общо с това, че дори с правилния ключ и без помощни средства преди време успях да счупя клеясялата врътка на един от моите хъбове. Пък после тоя цам или каквото е там не подлежи на заварки.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: AVM Хъбове

                        Тия винтове са с конусни глави и е по-добре да се използва ударната отвертка, както каза Дядо Владо. Ако няма такава под ръка, шестогран или торкс, поставени на твърд върток се набиват с чука и с натиск се върти. Обаче ако съвсем е замазан, разпробиване му е майката ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: AVM Хъбове

                          Днес сменях предни накладки на Астрата, там трябва да се развият водачите за да се махнат старите, и да се сложат новите накладки. Добре, ама шестограна е 7 мм, ходих, купих си, но пак не се развива. След удължване на рамото, около 20-25 см пак не ще. Естествено преди напъните офъсках с WD-40, но нищо. Та тогава именно дойде ред на чука. 800 грама. Няколко удара в осево направление и болтовете поддават после с шестограна е лесно
                          Та чукът си е полезен, стига да знаеш как да го ползваш, иначе може да се направят сериозно бели.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: AVM Хъбове

                            Здравеите колеги,интересуват ме ръчни хъбове за галопер цена и от къде мога да си намеря. Благодаря предварително.
                            Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                            Коментар


                            • #15
                              До: AVM Хъбове

                              Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                              Здравеите колеги,интересуват ме ръчни хъбове за галопер цена и от къде мога да си намеря. Благодаря предварително.
                              Има на цена 392лв комплекта обади ми се на 0899852338

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X