Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

    Задачката е следната: Налично е старичко туристическо ремарке, лапата на което има луфт и доста дрънчи при теглене, като ме притеснява от блъскането да не подбие топката на теглича. Сега изглежда така:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170331_182523-001.jpg
Прегледи:1
Размер:297.7 КБ
ID:6130670

    Т.е. болтовете за монтажа на лапата минават странично през тръбата (ф50). Новите лапи, които се продават за такава тръба, са за монтаж върху нея. Т.е. при подмяна на лапата ще трябва да се разпробият нови отвори, тъй като, ако тръбата се завърти на 90*, наличните отвори вероятно няма да паснат на отворите на лапата. Някак не ми се ще тази част на тръбата да е с толкова много дупки и си помислям да сменя и цялата, като за целта ще трябва да си намеря ф50, безшевна, дебелостенна. Тук въпросът е само да се намери подходяща тръба, иначе схемата е ясна.

    Чуденката е по следния въпрос: Когато ремаркето се закачи на джипа, предницата му се вирчи, защото топката на теглича иде на около 50 см. Едно, че като не е хоризонтално ремаркето е по кофти за товарене; второ, че навирената предна част се вдига над колата и като да го играе спирачен парашут и трето, на новата лапа и дават височина до 40 см, пък топката на теглича иде по-височко и не съм сигурен дали това ще е добре за надеждното захващане.
    Вариант за сваляне на нивото на топката на теглича на джипа не мисля че има. Тегличът е със стандартен за модела монтаж със сваляща се кука.

    Пита се има ли вариант да се тунингова ремаркето така, че при прикачване към джипа да е максимално близо до хоризонталното положение (т.е. лапата да се повдигне с около 7-8 см над сегашното ниво) и тунингът да е безопасен и безпроблемен?

    П.П. Тръбата се подава около 80 см пред ремаркето.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-17, 20:14.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: "Тунинг" на туристическо ремарке

    Мисля, че съм виждал куки които слизат по-надолу. Това за Jeep-овите на които топката е хваната на квадратна тръба.
    Топките които се хващат с два или четири болта се регулират по височина към тегличите, но мисля, че ти не си с такъв.
    Тръбата на ремаркето трябва да е права и хоризонтална, и всякакви интервенции по нея не са препоръчителни.
    Дори и да не намериш готов смъкнат теглич, направата на такъв ще е най-ефективният вариант, защото ще можеш да го ползавш и за други ремаркета.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: "Тунинг" на туристическо ремарке

      Тръба има налична фи51 в А Стоилов
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: "Тунинг" на туристическо ремарке

        а най-добре вдигни ремаркето.... хем може да докараш размер на гумите близо до тези на колата
        Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

        Коментар


        • #5
          От: "Тунинг" на туристическо ремарке

          С кво окачване е,торсион или ресор?Качи некоя снимка,иначе само си философстваме залудо.

          Коментар


          • #6
            От: "Тунинг" на туристическо ремарке

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            С кво окачване е,торсион или ресор? ...
            Торсион.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Мисля, че съм виждал куки които слизат по-надолу. Това за Jeep-овите на които топката е хваната на квадратна тръба.
            Топките които се хващат с два или четири болта се регулират по височина към тегличите, но мисля, че ти не си с такъв.
            ...
            Дори и да не намериш готов смъкнат теглич, направата на такъв ще е най-ефективният вариант, защото ще можеш да го ползавш и за други ремаркета.
            Колата си има съвсем добре монтиран фабричен теглич по европейски стандарт и да правя ТНТМ-та по него нещо не ми звучи добре. А по-ниска кука за подмяна май не съм срещал някъде да се предлага.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-17, 16:28.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: "Тунинг" на туристическо ремарке

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...
              Колата си има съвсем добре монтиран фабричен теглич по европейски стандарт и да правя ТНТМ-та по него нещо не ми звучи добре. А по-ниска кука за подмяна май не съм срещал някъде да се предлага.
              Въобще не ставаше въпрос за преправяне на оригиналният теглич.
              Идеята ми беше ако не намериш по-ниска кука тук, или на прилична цена, някой да ти произведе.
              Виждал съм в нета, но колко би струвала, нямам представа.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                Смени лапата, че тази на снимката е правена в някое ТКЗС, като зимна заетост на трактористите.

                Коментар


                • #9
                  От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ... Идеята ми беше ако не намериш по-ниска кука тук, или на прилична цена, някой да ти произведе.
                  ...
                  Е кой тук да ми произведе кука, дето да замени фабрична сваляща се и със заключващ механизъм?!?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Смени лапата, че тази на снимката е правена в някое ТКЗС, като зимна заетост на трактористите.
                  Лапата като здравина и сигурност на заключването нищо чудно да е и по-здрава и сигурна, отколкото някои от предлаганите сега изделия от някой китайски гараж, но вече има луфт и много лОпа и затова е набелязана за смяна. Въпросът за "тунинг" възникна точно по този повод.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                    Нещо такова

                    Или пък по-скоро такова

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                      Предполагам, че твоят проблем го имат почти всички с джипове, включително и аз, за което специално си купих лята топка за планка с болтове, която мога да смъкна по-ниско.

                      Темата е доста интересна, но ако прибавиш "за джип", мисля ще е по-конкретна.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Нещо такова ...
                        Разбрах идеята, но това става при американския теглич (с квадрата), а моят е по европейски стандарт.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-17, 18:08.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                          И аз гласувам за лифт на ремаркето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            Нещо такова ...
                            Каква е идеята на двете глави - отгоре и отдолу, на всеки един теглич?
                            Освен за резервна, друго?

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Разбрах идеята, но това става при американския теглич (с квадрата), а моят е по европейски стандарт.
                              Аз също останах с впечатление, че си с квадрат, за това и такова ми беше предложението.

                              Какъв е европейският вариант ?
                              Да някакви снимки, може и от нета.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X