Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой джип дълга база / мини ван да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой джип дълга база / мини ван да избера?

    Разчиствам гаража и се оглеждам за 6+1 машина. Тъй като бюджета ми е 15-16К , а искам нещо по ново и с климатик , избора май ми се свежда до :

    Санта Фе , Паджеро или Галопер дълга база , Терано 2

    Въпроса е доколко практични са задните допълнителни седалки за дълъг път и остава ли място за багаж . Изчетох де що има мнения в този форум и други , но ако имате лични впечатления и препоръки - ще съм много благодарен , ако ги споделите.

    Вторият вариант е миниван от рода на Еврован(Fiat Ulyse ,Пежо 806 , Lancia Zeta и т.н.) , Mitsubishi space gear , нисан серена , еспас и т.н. Комбитата с повече седалки като тойота пикник , митсубиши спейс вагон и т.н. нещо не ме кефят.

    Въпроса е същия - предимства /недостатъци - кой , с какъв двигател?

    Третия вариант е нещо за което не съм се сетил - идеи и предложения?

    80% от движението ще е по път , понякога с ремарке , и когато се налага леек офроуд .

    Благодаря предварително на всички !
    Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
    [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

  • #2
    До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

    Без да се обосновавам ще препоръчам твърдо вана.

    Коментар


    • #3
      До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=21817&page=5
      последният пост на страницата, дано ти помогне.

      Коментар


      • #4
        До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

        Крайслер Гранд Вояджър.При тях и пътниците най-отзад пътуват добре.Ако сте четирима махаш задната тройка и става за много багаж.Комфорт и удобно,много широко.Минус-нисък,не може да мине през много лош път.
        Успех.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

          Първоначално публикуван от Dusesun Преглед на мнение
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=21817&page=5
          последният пост на страницата, дано ти помогне.

          мерси - четох го и преди. проблем е че тия машини (изключвам офертите с десен волан) нещо ги няма на пазара.

          Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
          Без да се обосновавам ще препоръчам твърдо вана.
          e мен точно обoсновката ме интересува !

          Първоначално публикуван от rova
          Крайслер Гранд Вояджър.При тях и пътниците най-отзад пътуват добре.Ако сте четирима махаш задната тройка и става за много багаж.Комфорт и удобно,много широко.Минус-нисък,не може да мине през много лош път.
          Успех. .
          от личен опит ли говориш? ако -да - коя година/двигател. имам не-преки впечтления над два такива на познати и все трошливи и лакоми излязоха ...
          Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
          [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

          Коментар


          • #6
            До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

            Да, ако чукнеш на търсачката ще ти изскочат 13 теми им доста в тях.Две години и половина карах Гранд,2.5 ТД,ръчна.Не долюбвам автомата.Цялото семейство семе ходили на почивка в Доспат,като махнах тройката отзад,събира багаж колкото трябва за 13 нощувки.Дрехи ,посуда,хладилни чанти,храна и рибарски такъми.Бяга много,гори нормално.Но пусти рибарлък,там го смених за Дискавъри, нисък е.Преди това сложих рифел под двигателя.Помага иначе от долу може да си създадеш проблем.Много хубав семеен автомобил,но не става за екстрем.
            Поздрави и успех.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

              за миниваните фиат,ланча, пежо, ситроен - моторите им са френски, един колега има ситроен с 2.1 тд - доволен е. Всички задни седалки са еднакво удобни (доста )
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #8
                До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                Да, ако чукнеш на търсачката ще ти изскочат 13 теми им доста в тях.Две години и половина карах Гранд,2.5 ТД,ръчна.Не долюбвам автомата.Цялото семейство семе ходили на почивка в Доспат,като махнах тройката отзад,събира багаж колкото трябва за 13 нощувки.Дрехи ,посуда,хладилни чанти,храна и рибарски такъми.Бяга много,гори нормално.Но пусти рибарлък,там го смених за Дискавъри, нисък е.Преди това сложих рифел под двигателя.Помага иначе от долу може да си създадеш проблем.Много хубав семеен автомобил,но не става за екстрем.
                Поздрави и успех.
                абе чуках търсачката и не излезе ... а иначе - благодаря за съвета - става като вариант - някакви отзиви за 2.5crd двигателя?


                Asen - Dezki - еврована е със сигурност в списъка - тук хватката е да попадна на добър екземпляр - шото повечето са доста старички и на много километри ...
                Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                Коментар


                • #9
                  До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                  Написах Крайслер Вояджър на български.Гореше между 8-10 л. на сто,зависи от газта.Спокойно вдига 160-180 км/ч. на стъклото имаше стикер да не са кара с повече от 160.Значи ще го напиша,като го взимах имаше две такива,едното Крайслера,другото Тойта Пикник.Подобните на последната,като седнеш на последния ред седалки ти остава място колкото да си сложиш краката това е.Сега по повод на закупуването на служебен автомобил имахме оферта и от Мазда за Мазда 5.На повечето ванове в момента ,ако не и на всички задните седалки се прибират в пода.Удобно ако трябва да вземеш децата от училище или да пазаруваш.Когато ги отвориш остават 38 см. багажно отделение.Повечето са така.Няма какво да коментирам.В една от темите писах,че ако искам нещо друго от джип,ще е пак този автомобил.Това си е лично мое мнение и не искам да влизам в полемика.
                  Но парите са си твои и ти решаваш.Просто което ти легне на сърцето.След това каквото сабя покаже и честта майко юнашка.От две години съм с Диското,Асен Dezki знае в общи линии ,какво е сменяно.Е,сега от два месеца майко мила,плащам и чакам.Но какво да се прави ,аз си го взех и аз си го карам.Аз ще го коланя.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                    Първоначално публикуван от pepsii Преглед на мнение
                    Разчиствам гаража и се оглеждам за 6+1 машина.
                    ..................
                    Вторият вариант е миниван от рода на Еврован(Fiat Ulyse ,Пежо 806 , Lancia Zeta и т.н.) .....
                    Имам опит с Ulysse, но той е почти идентичен с другите марки.
                    + Просторен отвътре; пъргав бензинов двигател 150 к.с.
                    - Лошо качество и на интериора, и на други компоненти по ходовата част; двигателят е доста лаком.
                    Не го препоръчвам!
                    Еспас - добра кола за работа, добри двигатели - и бензинови, и дизелови. Возията е комфортна.
                    Ако искаш да я използваш дълго и безаварийно, обаче - експлоатирай я само "on road"!
                    Последно редактирано от dinko; 30-08-08, 22:15.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                      Първоначално публикуван от dinko Преглед на мнение
                      Имам опит с Ulysse, но той е почти идентичен с другите марки.
                      + Просторен отвътре; пъргав бензинов двигател 150 к.с.
                      - Лошо качество и на интериора, и на други компоненти по ходовата част; двигателят е доста лаком.
                      Не го препоръчвам!
                      Еспас - добра кола за работа, добри двигатели - и бензинови, и дизелови. Возията е комфортна.
                      Ако искаш да я използваш дълго и безаварийно, обаче - експлоатирай я само "on road"!
                      благодаря за мнението за Улисе - беше ми в челото на списъка. Аз имам що годе добри впечтления от Еспаса - брат ми кара втори такъв. но ме наплашиха с проблеми по електрониката и оборудването ...
                      колко лаком беше твоя?
                      става въпрос за под 10% офф и то селски пътища - язовири и т.н.
                      Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                      [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                        Първоначално публикуван от pepsii Преглед на мнение
                        . ...
                        колко лаком беше твоя?
                        13 л. газ/100 км почти само извънградско.
                        Еспас има не повече проблеми с електрониката, отколкото всяка европейска кола. Проверява се ел. инсталацията и датчиците, а при натрупване на грешки, се кара в официален сервиз /ще препоръчам, ако си вземеш/ и там се изчистват /да не се разчита на изчистване с разкачане на акумулатора/. Като се замисля, с течение на времето също се разтропва купето, но при нормално каране окачването издържа дълго. Не знам как ще му се отразят черните пътища, обаче! И доколко черни ще са. Дори и 10% от общото разстояние да са, ако са по-изровени, бих избрал офроудър.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                          Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                          Крайслер Гранд Вояджър.При тях и пътниците най-отзад пътуват добре.Ако сте четирима махаш задната тройка и става за много багаж.Комфорт и удобно,много широко.Минус-нисък,не може да мине през много лош път.
                          Успех.
                          Emi зависи от "много лошия път"... Преди време (години, поне 4) ходихме на вилата на Влади и там решихме да се разходим с Гранд Вояжер-а само с майка ми и бажа ми... Имам видео и ако го намеря, ще го кача какъв е пътя и наклона... Според мен се справи доста добре с черен/чакълен път за кашона който беше... Иначе за харчене - с газова би трябвало да е ок (3.3 двг-то), а вървежа си го има Събира сичко, особено като се разкарат последните седалки, а и не се чупи...

                          За около 6-7 години (купен на 1 или 2, не помня вече) имаше развален датчик на нещо си (15 лв) и в края (разбира се какво е американски ван на 9 години без...) развалена скоростна кутия Ама май тоя път беше заради някаква гума на асвалта, от която хвръкна парче желязо и е*на скоростите отдолу, та им бяха изтекли маслата... След ремонта се продаде и се кара от някой от нашия квартал и съм я виждал безпроблемна... Според мен е най-добрият избор... Даже и се движи със 120 по магистралата без проблем (после става трудно да се говори - единственият проблем), а иначе баща ми я караше обикновено с около 160 постоянно, а закратко и със 180... Повече не е вдигал, защото не му бяха "бързи" гумите"... Успех в начинанието...
                          "That is not dead which can eternal lie,
                          And with strange aeons even death may die."
                          ~H. P. Lovecraft

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                            благодаря на dinko за поясненията - малко черни са - няма страшно .

                            stan4o_stan - eй ще ме навиете на тоя Гранд Вояджър !?

                            доколкото разбирам от тях да търся бензинов двигател , ръчни скорости ?
                            Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                            [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой джип дълга база / мини ван да избера?

                              Както ти писах и преди избора е изцяло твой,само да поясня.На Гранда се отварят предните прозорци ,на вратите не,задните се отварят с ел.механизъм само до едно положение.Но климатика им е много добър.Поне моя беше така,не се чувства при движение.Но аз бях с дизелов двигател,на мен лично ми харесваше много.Разход 8-9 л. при нормално каране.Моя беше производство 1996 год.,трябва да се има предвид,че е тежък над 2 тона и не бива да се правят опити за газене на дълбока кал ,минава ама и затъва пък трудно се избутва.
                              Поздрави.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X