Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лазерна корекция на зрение......

    Някой има ли приятели и познати, коите да си правили лазерна коррекция на зрението? Какви са отзиви? Понеже март месяц, ще ходя в Варна на преглед в болница " Св. Петка" , бих искал да чуя повече мнения...... Преди близо две години говорих с един пич, който си направил тази интервенция и беше много доволен...... Обаче миналата седмица бях споделил това мое намерение с позната, работеща в оптика, и тя ми каза че на няколко човека след известен период нещата пак се върнали на предоперационно ниво.......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

  • #2
    До: Лазерна коррекция на зрение......

    Майка ми си прави есента във Варна операция за махане на "перде" на едното око и поставяне на постоянна леща.За сега е доволна напролет ще прави и на другото око.Не знам при теб за същото ли става въпрос.Ако е същото и те интересуват някакви подробности кажи ще я питам.Иначе на жена ми баба и преди десетина години си прави тези манипулации пак във Варна но тогава не беше с лазер и е много доволна.Разликата е, че при използване на лазер въстановяването е по-бързо.Също така май имаше различни видове лещи.
    Николай Папазов

    Коментар


    • #3
      До: Лазерна коррекция на зрение......

      Жена ми си прави преди 2 години в "Света Петка" и е много доволна, никакви проблеми от тогава и зрението и е перфектно .
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        До: Лазерна коррекция на зрение......

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Някой има ли приятели и познати, коите да си правили лазерна коррекция на зрението? Какви са отзиви? Понеже март месяц, ще ходя в Варна на преглед в болница " Св. Петка" , бих искал да чуя повече мнения...... Преди близо две години говорих с един пич, който си направил тази интервенция и беше много доволен...... Обаче миналата седмица бях споделил това мое намерение с позната, работеща в оптика, и тя ми каза че на няколко човека след известен период нещата пак се върнали на предоперационно ниво.......
        аз също имам познати, които са го правили успешно.

        едната е от Троян, прави го във Варна преди доста време, беше с много диоптри и няма проблеми.

        тук в София също правят, един познат си прави скоро.... 600 евро на око.

        не говори с оптикарки, ами си направи сериозни изледвания на очите, те ще покажат дали си подходящ за операция, правят ги и в клиниките но можеш да ги направиш и на друго, независимо място, защото има особености.... какъв е диоптъра, има ли астигматизъм... и още хиляди неща.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Лазерна коррекция на зрение......

          И мой близък си направи манипулацията в София (Вижън). Много е доволен вече минаха 1-2 години от тогава - грижи никакви.

          Самата операция не е проблем. Възстанови се за 1 ден. На следващия вече си гледаше нормално на слаба светлина.

          Той беше с диоптри не с перде и както сам казва - родих се наново.....

          Но както казва колегата по-нагоре ако си решил - трябва те да си те прегледат и да си дадат становището....

          Коментар


          • #6
            До: Лазерна коррекция на зрение......

            Жена ми си прави операция във Варна преди 3,5 години. Имаше много диоптри май на едното 9 на другото 8,5. Сега си вижда почти идеално. Не можаха да ги свалят на нула заради n-броя други неща и има по 0,5 на око. Доволна е.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #7
              До: Лазерна коррекция на зрение......

              Ако си предразположен към трупане на диоптри след време пак ще почнеш да ги правиш след няколко години, но един вид ти връщат брояча на нула.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Лазерна коррекция на зрение......

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Някой има ли приятели и познати, коите да си правили лазерна коррекция на зрението? Какви са отзиви? Понеже март месяц, ще ходя в Варна на преглед в болница " Св. Петка" , бих искал да чуя повече мнения...... Преди близо две години говорих с един пич, който си направил тази интервенция и беше много доволен...... Обаче миналата седмица бях споделил това мое намерение с позната, работеща в оптика, и тя ми каза че на няколко човека след известен период нещата пак се върнали на предоперационно ниво.......
                Прати лично на Петьо белята. Той може да ти бъде полезен. Работи там.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #9
                  До: Лазерна коррекция на зрение......

                  Имам двама познати които са им правили някакви операции там. И двамата са доволни.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лазерна коррекция на зрение......

                    Като при повечето очни операции - 5% вероятност за неуспех. Ако диоптрите са много, се прави на няколко пъти през някакво време. Резултатът е строго индивидуален. Като се махнат единичните случаи на загуба на окото от усложнения, масовият страничен ефект е оставането на засветки. Особено в сумрак и нощем. Все едно на черните очила да има тънки резки прозрачно. Когато стане пречи много и не се оправя вече с нищо.
                    Лазерът е ексимер, ултравиолетов. Лъчът все едно надрасква роговицата по сложно сметната картинка, така че да се промени геометрията на повърхността и. Е, понякога тия канавки се възстановяват някак си, и остават като белези, които се явяват оптически дефекти. Въпрос на регенеративни особености на конкретния организъм. Въпрос слабо изследван и мътен.
                    Ако не става дума за 9 и нагоре диоптъра, или за кератоконус, за мене нуждата е съмнителна.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лазерна коррекция на зрение......

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Като при повечето очни операции - 5% вероятност за неуспех. Ако диоптрите са много, се прави на няколко пъти през някакво време. Резултатът е строго индивидуален. Като се махнат единичните случаи на загуба на окото от усложнения, масовият страничен ефект е оставането на засветки. Особено в сумрак и нощем. Все едно на черните очила да има тънки резки прозрачно. Когато стане пречи много и не се оправя вече с нищо.
                      Лазерът е ексимер, ултравиолетов. Лъчът все едно надрасква роговицата по сложно сметната картинка, така че да се промени геометрията на повърхността и. Е, понякога тия канавки се възстановяват някак си, и остават като белези, които се явяват оптически дефекти. Въпрос на регенеративни особености на конкретния организъм. Въпрос слабо изследван и мътен.
                      Ако не става дума за 9 и нагоре диоптъра, или за кератоконус, за мене нуждата е съмнителна.
                      При жена ми бяха 6 диоптъра . Правиха и 2 операции, първата в Ихтиман а там се оказа че лазера е по стара версия и не е бил толкова прецизен, оставил е петна по роговицата и 1 диоптър на едното око . Втората операция беше във Варна - PRK + Lassic което означава не само лазерна корекция а и отлепяне на ретината и почистване на тези петна със някакъв хирургически инструмент . Въпреки сложността на цялата тази процедура и съмнителния резултат жена ми повече от 2 години няма абсолютно никакви усложнения и зрението и е перфектно .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лазерна коррекция на зрение......

                        Нося над 3 диоптъра (да не кажа 4) и много съм мислил за тази "интервенция", ама ме е страх, пък и от Москвича научих нещо - не е ли много развалено - не го оправяи та не стане ли много неудобно, аз не бих се подложил на тази процедура, не става въпрос за пари а за човешкото (моето в случая) здраве - което е безценно, а аз от давна не вярвам в чудодеините способности на лекарите, в мойте представи те са като автомонйорите (да се не се обиждат докторите) - ремонтират Хора (за съжаление ние сме устроени Мнооооого по-сложно от колите, а и резервни части не се намират лесно, а и със сигурност не са оригинални....)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лазерна коррекция на зрение......

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Нося над 3 диоптъра (да не кажа 4) и много съм мислил за тази "интервенция", ама ме е страх, пък и от Москвича научих нещо - не е ли много развалено - не го оправяи та не стане ли много неудобно, аз не бих се подложил на тази процедура, не става въпрос за пари а за човешкото (моето в случая) здраве - което е безценно, а аз от давна не вярвам в чудодеините способности на лекарите, в мойте представи те са като автомонйорите (да се не се обиждат докторите) - ремонтират Хора (за съжаление ние сме устроени Мнооооого по-сложно от колите, а и резервни части не се намират лесно, а и със сигурност не са оригинални....)
                          В клиниката във Варна имам познат, знам колко са кадърни хората, а тези дето не ги е страх да рискуват пълнят списъка на чакащите. Разликата за очна операция сега и преди 10 години, когато за първи път решихме, че ще искаме да оперират очите на жена ми е повече от огромна. То като колите - навремето с чук и клещи, сега им закачваме компютър, тунинг и т.н. Ако искаш комфорт не се страхувай. Жена ми един месец след операцията все се оглеждаше сутрин за очилата... ама ги изхвърлих... навика е голямо нещо.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лазерна коррекция на зрение......

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            ...не се страхувай...
                            Ще цитирам по памет диалог от филм с Робърт Дениро, на чиито герой казват: "абе ти много си пазиш кожата", на което той отговаря "Да, ами тя ми покрива тялото"
                            Радвам се за Жена ти и за всички престрашили се и победили проблема, за сега ще изчакам, като ми натежат очилата, ще му мисля

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лазерна коррекция на зрение......

                              лазерна корекция и операция на перде ,са две коренно различни неща.В ,,Света Петка" е най -новия в БГ лазер и точно при него ефекта на ,,засветките'' е избегнат.Специалистите са на най -добро ниво.Да ,,загубиш'' око е напълно невъзможно.
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X