Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за разход на гориво на Витара.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за разход на гориво на Витара.

    Колеги ,въпроса ми е :с колко ще се намали разхода на гориво с изключени хъбове?
    Питам,защото аз съм с капачки и искам да си взема ръчни хъбове.Горивото е е дно на ръка,но поне да не се въртят напразно полуоските и дифа напразно.Поздрави!

  • #2
    От: Питане за разход на гориво на Витара.

    От 100 грама до кило и половина, ако си оптимист и наистина много искаш да ти падне разхода . Ако трябва да сме сериозни, няма да го усетиш по джоба си въобще.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Питане за разход на гориво на Витара.

      Незнам какви мнения ще получиш, но моето е от човек карал и двете:
      1. Старата ми витара беше с 1,6моно с постоянно зацепени полуоски, както и да я карам над 80км/час гореше 10л/100км
      2. Настоящата ми е с ръчни хъбове 1,6 карбуратор, както и да я карам над 80км/час гори 10л/100км

      Изводите са за теб, аз лично по-харесвах старата, от мързел, сега трябва да слизам и да превключвм, зимата забравих и се метнах в една пряспа

      Коментар


      • #4
        От: Питане за разход на гориво на Витара.

        Както са ти казали колегите,разлика в "джоба" ,почти няма да усетиш и веднага ти казвам- защо:По принцип Аз съм "за",... ръчните хъбове,понеже при изключени хъбове джипчето е по-пъргаво и по -бързо ускорява(което по някога е важно),но пък точно тази пъргавина те подвежда, да настъпваш повече газта,и...ето ти преразход(понеже го караш като състезателна кола),и този преразход ти бърка в джоба и почти се изравнява на този с "капачките".Така че,избора си е изцяло твой... ПП.Зимата... и когато влизаш в "гората" можеш да си караш с включени хъбове на 2H, и когато се наложи в движение да включиш на 4H , през останалото време можеш да ги изключиш (за хъбовете става въпрос)...и караш---"жигулка" !!!
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #5
          От: Питане за разход на гориво на Витара.

          Първоначално публикуван от ники72 Преглед на мнение
          Колеги ,въпроса ми е :с колко ще се намали разхода на гориво с изключени хъбове?
          Питам,защото аз съм с капачки и искам да си взема ръчни хъбове.Горивото е е дно на ръка,но поне да не се въртят напразно полуоските и дифа напразно.Поздрави!
          Както си упоменал колега разхода на гориво е по-малката грижа.
          Моето мнение е щом може нещо да се изключи и да не се амортизира излишно - по-добре.
          Може би не трябва да се задълбаваме толкова, но колкото и да е, при постоянно зацепени полуоски въртиш напразно карета, диференциал, кардан и т.н.
          Друг е въпроса че от време на време е добре да се прави/включва, за да не се окаже че предното ти предаване не работи точно когато ти трябва .........от опит
          TG

          Коментар


          • #6
            От: Питане за разход на гориво на Витара.

            Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
            Както са ти казали колегите,разлика в "джоба" ,почти няма да усетиш и веднага ти казвам- защо:По принцип Аз съм "за",... ръчните хъбове,понеже при изключени хъбове джипчето е по-пъргаво и по -бързо ускорява(което по някога е важно),но пък точно тази пъргавина те подвежда, да настъпваш повече газта,и...ето ти преразход(понеже го караш като състезателна кола),и този преразход ти бърка в джоба и почти се изравнява на този с "капачките".Така че,избора си е изцяло твой... ПП.Зимата... и когато влизаш в "гората" можеш да си караш с включени хъбове на 2H, и когато се наложи в движение да включиш на 4H , през останалото време можеш да ги изключиш (за хъбовете става въпрос)...и караш---"жигулка" !!!
            С изключени хъбове се усеща "по-пауър" Витарата.Чувствително.И една идея по-безшумна.Не може да няма разлика в горенето.Не съм правил експерименти,но според мен може спокоино да е около 1 литър разликата....
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #7
              От: Питане за разход на гориво на Витара.

              При мен като изключа хубовете, Витарата върви много по леко и е доста по пъргава. А за разхода има разлика, НО каква е не мога да кажа от доста време не съм си играл да я засичам, НО моята 1.6 инжекцион гори на дълго 8л/100км до 90-100 км/ч.
              SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
              +359 0878 888 874
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

              Коментар


              • #8
                От: Питане за разход на гориво на Витара.

                Тъй като не намерих ръчни хъбове,свалих капачките на полуоските и ги "освободих".С капачките ми даваше 12л./100км. газ ,а без тях сега ми дава 10л./100км. газ. смесено.Определено има разлика в пъргавината и инерцията.Есента за ловния сезон пак ще си монтирам капачките.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за разход на гориво на Витара.

                  Не знам защо....,но все ми се струва,че НЕ трябва да караш без капачки или хъбове.Според мен, има опастност да замърсиш лагера и полуоската.Също така...,заради икономия от 1-2 литра,не си заслужава да се лишиш от предния мост,защото не се знае кога ще ти потрябва... П.П.Казвам ти го от личен опит,4х4 може да ти потрябва,точно когато най-малко очакваш...!
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за разход на гориво на Витара.

                    Аз и един мой приятел караме две витари. Двете са 1.6 карборатор , едната е с автомати(моята) другата с капачки . На дълъг път двете дават разход 8,5л газ , но смесено разхода на тази с капачките е +2л .Немога да си обясня тази разлика ,а и аз карам по агресивно а той по умерено и разхода му е по голям от моя . Определено тази с капачките е много мудна, и сега му търсим ръчни хъбове .Капачките си ги сложи или си слагай хъбове ,че после да не гориш за лагери около 200лв, по добре тези 200 си купи хъбове , даже и един колега продава автомати за 80лв , мисля че е добра цената .
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за разход на гориво на Витара.

                      При мен разлика във разхода няма само във вървенето наистина със ръчните хъбове когато са изключени е по пъргава.
                      А горенето под 12газ не мога да я сваля и със капачките ми гореше толкова 1,6 16v.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за разход на гориво на Витара.

                        Казвам,че съм свалил капачките,но си имам други "капачки" без шлици.През тези капачки не може да влизат прах и кальоци,защото затварят и уплътняват доста добре на барабана,дори съм ги намазал със силикон.Не бих си играл на руска рулетка с лагерите.Относно нуждата от предното сте много прави,наложи ми се още на 3-тия ден.Само на задното изобщо не трябва да се буташ между шамарите.Сега вече ще мисля за хъбове,ама пустите му финанси все не достигат.Поздрави!

                        Последно редактирано от ники72; 19-05-11, 18:16.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за разход на гориво на Витара.

                          Задължително ръчни,те предлагат всички "екстри" за един парт-тайм джип!
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за разход на гориво на Витара.

                            Абе хора ако искате и полуоските отпред си махнете ,Витарата все едно и също ще си харчи и върви .Аз все рева колко много ми харчи моята Витара но грешно го сравнявам с Голфчето което в София харчи 8/100 газ .Покрай Лазарово съм навъртял извънградско около 560 километра и от тези километри 160км са ми спокойно каране .Разхода който ми даде беше 10/100км газ,когато пресмятах на бензиностанцията ми идваше да разцелувам бензиджийката .
                            Лудак

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за разход на гориво на Витара.

                              [QUOTE=demo_1;1537625]Абе хора ако искате и полуоските отпред си махнете ,Витарата все едно и също ще си харчи и върви

                              Ей сега изби продавачите на хъбове.А.....м-у другото моята е с капачки
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X