Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Предстоят ми текущи ремонти, и мисля, че е време за подобна тема, предвид интереса на доста четящи хора и липсата на информация.

    Предполагам, че малко по-късно днес ще ми сменяват помпите на съединителя, и мисля да разкажа за частите и процедурата.

    Виден форумен член също скоро ще започва обслужване, и предполагам, че и той ще има какво да сподели.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Пиши, че доколкото ме информираха, и на моята задочна придобивка съединителят нещо отделял много ниско... Без да го видя лично, не знам дали е проблем. Може да е въпрос на свикване.
    А при теб какъв точно е проблема с тия помпи, та ще ги сменяш?
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Преди две години, зимата, съединителя ми направи проблем и не отделяше докато не загрее мотора, но беше инцидентно.
      Повода да погледна е, че преди няколко седмици пак ми го направи когато времето застудя, и това беше повода да погледна течността, която е като кафе втора цедка, демек, смяна на всички помпи.
      Благодарение на svjokera имам такива оригинални на които мислех да сменя само гумичките ако вътре са читави. След профилактиката им видях, че освен липсата на проблеми по цилиндрите, и гумичките бяха меки и в перфектно състояние, и реших да не ги оставя.
      Помпите са изчистени и готови за монтаж, и тичам към сервиза.

      P.S. И имай предвид, че Мусото е с DOT3 навсякъде, та преди три години съм си метнал една за всеки случай в джипа, на която явно И дойде времето.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Не е задължително ниското отделяне да е от помпите. Възможно е, да е износено челото на буталцето на долната, дето бута вилката.
        И аз бях им се нагледал на Кията, но вместо това регулирах съвсем леко от вилката на педала и сега си отделя нормално. Това, ако няма течове никъде.
        Или трябва да се смени буталцето, да се навари, от тоя род неща, ако на човек му се разправя.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Dot4 успешно подменя дот3, като има по-добри качества и няма толкова лесно да става на кафе втора цедка. Причината принципно е, че спирачната течност пие вода.

          Успех със смяната!
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #6
            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Двоен пост.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #7
              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Има и варианти с износване на вилката.
              Даже има и случаи с пробита вилка. Там дето натиска долния цилиндър.

              Коментар


              • #8
                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Да. И това е вариант.
                Нико беше споменал обаче, че била от доста лют мат'рял. Поне на Кияка.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Да. И това е вариант.
                  Нико беше споменал обаче, че била от доста лют мат'рял. Поне на Кияка.
                  Лют, лют, колко да е лют при сухо триене?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    В случая не ставаше въпрос за ниско отделяне, а за никакво докато не се стопли мотора (или ако околната температура е поне 20-25°С), и после си работи нормално докато пак не изстине.

                    Малко фотки:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14982277183071.jpg
Прегледи:1
Размер:588.0 КБ
ID:5757277

                    Това беше в казанчето, като само тази течност не съм сменявал никога.

                    А съм с DOT3, щото още когато го взех и ми сменяваха моста сложиха такава в спирачките, и предпочетох и съединителя да е със същата.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Сега беше момента да смениш спирачната течност.В целия автомобил.С ДОТ4.МакНико е абсолютно прав.
                      пп Това в казанчето е с цвят на арабика , каква втора цедка
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Да. И това е вариант.
                        Нико беше споменал обаче, че била от доста лют мат'рял. Поне на Кияка.
                        Матеряла верно е лют. Пробива се зверски трудно с дрелка и обикновени бургии. Прекалено закален за такава работа според мен, особено предвид конструкцията на самата вилка. Липсата на еластичност в материала е проблема при киата и пробиването на долната вилка. Също и конструктивен идиотизъм от страна на Киа, ама това са подробности. Има го подробно в темата за съединителите, да не цапаме на колегата темата. Редица други автомобили правят същите бели, но поради други причини.


                        Течността обаче, ако си налял дот3, очаквай повторение на епизода в рамките на 1 до 2 години. Следващия път - 4ка. така или иначе, като гледам какъв батак е в казанчето, по-добре профилактично да де смени след известно време пак. Литър течност е около 10лв и смяната на течността при повечето такива системи отнема около 30мин до час, според завряността на долната помпа.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Преди малко се прибирам от мероприятието.
                          Помпите бяха сменени в рамките на нЕма и 15мин., и от там се почна една борба за обезвъздушаване, ама е друга тема, и има връзка с майстора, който накрая да провери кво е направил, и докато го видя, ми седнаА У колата с мазен гащеризон, мазни объвки, и мазни ръце !
                          Повече от половин час съм бърсал с мокри кърпички седалка, дръжка и тапицерия на шофьорската врата, волан, скоростен лост, седалка, прагове и мокета мод педалите.

                          В крайна сметка трябваше да се направи нов щифт, чрез който долната помпа натиска вилката, защото с този който беше (и който нЕма нищо общо с оригиналния !) не я натискаше докрай.
                          Сега всичко е О.К., но трябва да се регулира по-прецизно и педала, който е раздвижен, и направен така, че може да стои сЕкак (както и педала на спирачката ).

                          Погледнах и течността на спирачките, и там е мътилка.
                          На три години и нещо е, та може да я сменя временно с нова, щото явно всичко ще се сменя с DOT4, за което искам да промия системите, но това ще стане след като аз изляза от ремонт.

                          Докато беше на крик видях и други проблемчета, но за тях подробно, и по-нататък.

                          Ето как изглеждат помпите, и оригиналният номер на горната.
                          На долната номера го нямам в момента, но е като на всеки Мерцедес с 6ХХ двигатели.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14982274616150.jpg
Прегледи:1
Размер:700.2 КБ
ID:5757297

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14982274827131.jpg
Прегледи:1
Размер:716.3 КБ
ID:5757298

                          Исках да сменя и маркуча, но не можах да намеря с два-три телефона, и явно ще го сменям с новата течност.

                          Преди няколко дни спуках тръбичката за нафтата на пети цилиндър (която същи не беше оригинална) което е проблем на вички петаци, защото не е вързана за нищо и няма какво да обира вибрациите.
                          Нова е около 50лв., а и не намерих от фирмите с които работя, а за да ми направят нЕкво произведение на изкуството ми поискаха торба злато.
                          Взех от нЕкъв моргаджия някаква за 10лв. (но за друг цилиндър, че за пети няма ), която изкусно беше изправена и после сгъната от мен, и която стана по-доообре от оригиналната баш за там.
                          Тръничките за всички цилиндри са с еднаква дължина, ама явно е неква тайна, та другите, които не са за пети цилиндър, идват на добра цена.
                          Остана да и обера вибрациите по някакъв начин, но ми се ще да измисля не много аграрен такъв.

                          Миналата година смених и тръбичката която отвежда маслените изпарения във всмукателният колектор, че се беше разкапала.
                          Такава има само при атмосферните ОМ602 (и ОМ603) и в Ратола беше 22 или 24лв.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14982275030922.jpg
Прегледи:1
Размер:686.4 КБ
ID:5757299

                          Ето ви и малко DANA30 отпред

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14982278555764.jpg
Прегледи:1
Размер:611.0 КБ
ID:5757300

                          и DANA44 отзад

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14982278029673.jpg
Прегледи:1
Размер:594.9 КБ
ID:5757301
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            ....който накрая да провери кво е направил, и докато го видя, ми седнаА У колата с мазен гащеризон, мазни объвки, и мазни ръце !
                            Повече от половин час съм бърсал с мокри кърпички седалка, дръжка и тапицерия на шофьорската врата, волан, скоростен лост, седалка, прагове и мокета мод педалите.
                            Етова не мога да го разбера честно и едно 90% от майсторите са така както е с мазния работен екип ръцете черни от масло и гняс ти влиза в колата без да постеле нищо и почва да опипва интериора... оставих колата веднъж за смяна на двата големи тампона отпред и след това чистих седалката, волана, ск. лост и мокета в краката от масло. От тогава им вися на главите колкото и криво да ме гледат..
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Ако знех, че ще се изкривя от бърсане (в буквалният смисъл) щях сам да се опитам да си сменя помпите.
                              Управителя на сервиза ми е приятел повече от 30г., ама не знаех, че е оставил работниците му да правят такава мърлявщина.
                              По принцип не давам да ми барат нищо, ама ситуацията е такава, че ми се налага други да ми правят дори дребни работи, с които не са наясно, та трябва и да ги обучавам, за което пък се сърдят, щото са свикнали никой да не ги гледа в ръцете.
                              ...

                              Я кажете кво да правя с предният кардан ?
                              Знаех, че е зле, щото дрънчи на тенджурка като съм с изключени хъбове, ама като го видях ми стана лошо - гъне се като въже при шлиците.
                              Бих си взел друг, но понеже мойто е от първите, задният е по-къс, та би трябвало предният да е по-дълъг.
                              Измерих го, но ако не намеря ще трябва да измисля нещо поне временно.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X