• Байерн не прости и на "Гражданите"

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:12
Размер:31.1 КБ
ID:6511506Германският колос Байерн продължава наказателната си акция в група "А" на Шампионската лига. Баварците спечелиха и втория си мач от началото на кампанията, като на "Алианц Арена" надиграха Манчестър Сити с 2:0. Отборът от Мюнхен остава и без получен гол в турнира този сезон. След първите си два мача пък момчетата на мениджъра Роберто Манчини са спечелили едва точка.

И двете попадения влязоха във вратата на "Гражданите" до почивката, а техен автор бе Марио Гомес.

След равностойно начало домакините постепенно наложиха играта си и в 38-ата минута Гомес откри, след като стражът на Манчестър Сити Джо Харт спаси последователно преди това удари на Рибери и Мюлер. В добавеното време на първата част Тони Кроос изпълни фаул, като Харт не успя да улови топката, от което се възползва Гомес и направи 2:0.

През втората част доминацията на Байерн бе още по-сериозна, като страхотни пропуски направиха Гомес и Швайнщайгер.

"Трудно влязохме в мача, като ни трябваха 25 минути, за да намери ритъма си - заяви след срещата треньорът на Байерн Юп Хайнкес. - Хубаво е, че попаденията дойдоха в най-точния момент. Това успокои играта ни. През втората част бяхме безупречни. Специално искам да похваля играта на Рибери и Швайнщайгер, които показаха световната си класа. Доволен съм, че разполагам със страхотни играчи във всички зони. Нещата постепенно започват да се получават така, както искам. Определено Манчестър Сити е по-силен съперник от тези, с които се срещнахме досега от началото на сезона, така че това бе сериозен тест за нас. Издържахме го блестящо".

"Играхме добре само в първия половин час - каза разочарованият Роберто Манчини. - Допуснахме глупав гол, след който изгубихме и концентрацията си. В такива мачове не си ли готов на битка 90 минути, трябва да чакаш само неприятности. Видя се, че на този етап Байерн е прекалено силен за нас. Шансовете ни да продължим остават. Имаме още четири мача в групата, в които трябва да компенсираме загубените досега точки. Надявам се на реванш, когато Байерн дойдат в Манчестър".

В другия мач от групата Наполи се наложи над Виляреал у дома с 2:0. Головете реализираха Хамшик в 17-ата и Кавани в 20-ата минута от дузпа. За италианците това е първи успех в кампанията, а "Жълтата подводница" остава без спечелена точка.