X
Свий
  •

• Световната титла във фрийстайл мотокроса се решава в София

Хавиер ВийегасДвама състезатели спорят за световната титла в първенството по фристайл мотокрос Night of the jumps. Така точно в София на 17 декември ще бъде определен новият шампион.

В "Арена Армеец" е заключителният кръг за сезона. Водач в класирането в момента е Хавиер Вийегас (на снимката) от Чили със 192 точки. Втори е Реми Бизуар от Франция със 175. Един от тях ще грабне титлата.

За първо място се дават 20 точки, а за второ 18. Вийгас започна сезона отлично и оглави класирането рано. Но в последните три състезания - в Острава и двата кръга в Гданск, Бизуар неизменно печелеше, а южноамериканецът оставаше втори. Така преднината на мотоциклетиста от Чили се стопи на 17 точки и интригата за първото място остана жива до София.

Както е известно в "Арена Армеец" ще бъдат направени и опити за подобряване на световния рекорд на висок скок в дисциплината Higest Air. За целта ще бъдат наредени 1000 бали слама за попивка при приземяването на мотоциклетистите.