Федерер на полуфинал в Лондон след победа над Надал

X
Свий
  •

• Федерер на полуфинал в Лондон след победа над Надал

Роджър ФедерерЗащитаващият титлата си от заключителния турнир на най-добрите тенисисти Роджър Федерер записа най-бързата си победа срещу големия си съперника Рафаел Надал. В двубой от група „Б” който беше повторение на финала от миналата година рекордьорът по титли от Големия шлем се разправи с испанския левичар с 6:3, 6:0 след точно един час игра. Така Роджър си осигури класиране на полуфинал в мастърса предсрочно.

Федерер стигна до пробив в шестия гейм. Той поведе с 40:0 и успя след това в едно маратонско разиграване с над 20 удара. Така швейцарецът поведе с 4:2, а веднага след това и затвърди. При 5:3 Роджър подаваше за сета и го направи безапелационно, като приключи частта за 31 минути.

Петкратният шампион от мастърсите започна с пробив и втория сет. На Федерер продължаваше да му се получава всичко – сервис, ретур, форхенд, и той направи втори брейк за 3:0. Последна ново успешно затвърждаване – този път на нула. Крахът на Надал стана пълен, когато 30-годишният баща на близначки проби за трети път и сервираше за спечелване двубоя и място на полуфинал в Лондон. Поведе с 40:15 и затвори при първия мачбол.

В четвъртия мач между двамата колоси тази година Федерер записа първи успех. В общото им съперничество Рафа води вече със 17-9 победи.

В другия двубой от група „Б” Жо-Вилфред Цонга от Франция на практика елиминира Марди Фиш, като победи американеца със 7:6(4), 6:1. Така Цонга има победа и загуба а Фиш е с две поражения. Французинът и Надал в директен двубой в четвъртък ще определят втория полуфиналист от групата.

В сряда ще има два мача в зала "О2 Арина" от група "А". В първия, от 16 часа наше време, Томаш Бердих играе срещу резервата Янко Типсаревич. Сърбинът замени отказалия се британец Анди Мъри. Вечерта (след 22 часа) световният номер едно Новак Джокович се изправя срещу Давид Ферер.