• Казийски и Стойчев на световен финал

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:6512396Волейболният шампион на Европа Тренто с треньор Радостин Стойчев и българските национали Матей Казийски и Цветан Соколов, се класира на исторически трети пореден финал на световното клубно първенство в Доха (Катар). Отборът от Апенининте се справи с руския Зенит (Казан) с 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:14).

Мачът беше повторение на финала в Шампионсака лига, отново спечелен от Тренто. Капитанът Казийски бе най-резултатен в полуфинала със 17 точки. По 16 добавиха Османи Хуанторена и Ян Щокър.

Така Матей и компания ще имат възможността да защитават световната си титла срещу полския Ястжебски, който в първата полуфинална среща се наложи над бразилския СЕСИ (Сао Пауло) с 3:2 гейма. Големият финал е в петък, 14 октомври, от 19:00 часа българско време

При жените също ще има българско участие на финала на световното клубно първенство, което също се провежда в Доха. Рабита (Азербайджан), в който играе националката Добриана Рабаджиева доминиканския Мирадор (Санто Доминго) с 3:0 (25:15, 25:15, 25:8. На финала тимът на Зоран Гаич се изправя срещу турския ВакъфБанк (Истанбул), който победи бразилския Солис Нестле също с 3:0 гейма.